بیشتر درآمد بازی فورتنایت از پلتفرم پلی‌استیشن حاصل شده است

طبق آمار جدید، کاربران پلی‌استیشن بیشتر از هر پلتفرمی برای سازندگان بازی محبوب فورتنایت درآمدزایی داشته‌اند.

 

دعوای حقوقی دو شرکت Epic Games و Apple هنوز با قدرت در جریان است و هر طرف تمام تلاش خود را می‌کند تا نتیجه‌ی نهایی دادگاه را به سود خود رقم بزند.

طی ماه‌های گذشته و به واسطه‌ی همین دعوا، آمار جالبی از سوی هر دو شرکت به‌طور عمومی منتشر شده بود. حال در جدیدترین گزارش، اپیک گیمز اعلام کرده که بازی محبوب Fortnite روی هر پلتفرم چقدر درآمدزا بوده است.

بر اساس این مدارک از مارس ۲۰۱۸ تا جولای ۲۰۲۰ که یک بازه‌ی زمانی تقریبا ۳۰ ماهه را شامل می‌شود، پلتفرم پلی‌استیشن ۴ با ۴۶.۸ درصد منبع اصلی درآمد بازی فورتنایت بوده است. این یعنی کاربران این کنسول در بازه‌ی ذکر شده، عامل نیمی از درآمد اپیک گیمز از طریق بتل رویال محبوب این شرکت در مدت ذکر شده بودند.

کنسول ایکس‌باکس وان با ۲۷.۵ درصد رتبه‌ی بعدی را به خود اختصاص داده است. در نتیجه به‌طور کلی ۷۴.۳ از درآمد کلی فورتنایت طی ۳۰ ماهی که ذکر شد، حاصل پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای است که کاربران این دو کنسول انجام داده‌اند.

از آن طرف، پلتفرم iOS تنها شامل ۷ درصد این درآمد می‌شود؛ موضوعی که می‌تواند فاکتوری مهم در تعیین سرنوشت نهایی دادگاه اپل و اپیک گیمز باشد. سازنده‌ی فورتنایت در شکایت خود مطرح کرده بود که اپل با حذف این بازی از استورش، ضرر هنگفتی به درآمد این شرکت وارد کرده است.

آیا این ۷ درصد می‌تواند دادگاه را قانع کند که رای نهایی به سود اپیک گیمز باشد؟ قطعا جواب این سوال را به این زودی‌ها نخواهیم گرفت و احتمالا ماه‌ها طول خواهد کشید تا این پرونده به سرانجام برسد.

در صورت پیروزی اپیک گیمز شاید فورتنایت به استور اپل باز نگردد، اما این غول تکنولوژی مجبور خواهد شد تا سهم خود از درآمد بازی‌ها و اپلیکیشن‌ها که تا به حال ۳۰ درصد بوده را کاهش دهد.

در حال حاضر بازی فورتنایت در فصل ششم از چپتر دوم قرار دارد و تا به حال میزبان شخصیت‌های معروفی چون لارا کرافت و نیمار بوده است.

مطالب پیشنهادی برای شما

نظرات بسته شده است.