دو برند پلی‌استیشن و دیسکورد از عقد یک همکاری جدید خبر دادند

بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی اعلام کرد که طی یک همکاری جدید، پلتفرم دیسکورد قرار است در آینده به کنسول‌های پلی‌استیشن بیاید.

 

مدتی پیش بود که شرکت مایکروسافت خبر داد قصد دارد پلتفرم دیسکورد را با مبلغ حدودی ۱۰ میلیارد دلار خریداری کند؛ پیشنهادی که توسط صاحبان این سرویس محبوب رد شد و آن‌ها ترجیح دادند به‌صورت مستقل کار خود را ادامه دهند.

حال دو برند پلی‌استیشن و دیسکورد به‌صورت رسمی از آغاز یک همکاری با یکدیگر خبر داده‌اند. شرکت سونی طی این قرارداد همکاری، در محبوب‌ترین پلتفرم گفتگوی صوتی دنیا سرمایه‌گذاری کرده و از آن طرف، این پلتفرم در ابتدای سال آینده‌ی میلادی روی کنسول‌های پلی‌استیشن در دسترس قرار خواهد گرفت.

آقای «جیم رایان» مدیر بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی و برند پلی‌استیشن در بیانیه‌ای گفت:

تیم‌های ما با همدیگر، سخت در حال کار و مشغول متصل کردن دیسکورد با تجربه‌ی گیمینگ و اجتماعی شما در شبکه‌ی پلی‌استیشن هستند.

هدف ما، نزدیک کردن تجربه‌های Discord و PlayStation به همدیگر روی کنسول و موبایل در ابتدای سال آینده‌ی میلادی است که اجازه می‌دهد دوستان، گروه‌ها و انجمن‌ها با هم گفتگو داشته باشند، سرگرم باشند و هنگام بازی کردن با یکدیگر آسان‌تر ارتباط برقرار کنند.

به این ترتیب، اپلیکیشن دیسکورد از اوایل سال ۲۰۲۲ روی PS4 و PS5 به‌طور رسمی در دسترس قرار خواهد گرفت.

این تنها خبر این روزها نیست که به‌نوعی به دو شرکت سونی و مایکروسافت مربوط می‌شود. طی هفته‌ی اخیر که دعوای حقوقی بین دو شرکت اپل و Epic Games به اوج خود رسیده و دیروز هم اولین جلسه‌ی دادگاه برگزار شد، اطلاعات جالبی از هر دو طرف در دسترس عموم قرار گرفت.

برای مثال مشخص شد که کاربران پلی‌استیشن، بخش اعظم درآمد بازی فورتنایت را به خود اختصاص داده‌اند. از آن طرف هم معلوم شد که مایکروسافت در نظر داشته تا مشابه حرکت اپیک گیمز برای فروشگاه خود، سهمش از درآمد حاصل از فروش بازی‌ها روی کنسول‌های ایکس‌باکس را به ۱۲ درصد کاهش دهد.

مطالب پیشنهادی برای شما

نظرات بسته شده است.