فروش کنسول پلی‌استیشن 5 در مجموع به 7.8 میلیون دستگاه رسید

شرکت سونی در جدیدترین گزارش خود از عملکرد برند پلی‌استیشن اعلام کرد که کنسول پلی‌استیشن 5 تا به حال ۷.۸ میلیون دستگاه فروش داشته است.

 

شرکت سونی گزارشی تازه منتشر کرده که در آن، به عملکرد برند پلی‌استیشن در سه ماه اول سال ۲۰۲۱ میلادی پرداخته است. طبق این گزارش، کنسول پلی‌استیشن 5 در این بازه‌ی زمانی ۳.۳ میلیون دستگاه فروش داشته که مجموع آن را به ۷.۸ میلیون دستگاه می‌رساند.

برای مقایسه باید گفت که کنسول PS4 در بازه‌ی زمانی مشابه (از زمان عرضه تا به حال یعنی حدود پنج ماه) موفق شده بود ۷.۶ میلیون دستگاه بفروشد. این موفقیت برای سونی در حالی رقم خورده که نسل پنجم پلی‌استیشن هنوز با کمبود موجودی روبروست و تقاضای زیادی برای آن وجود دارد.

بخش بعدی این گزارش به عملکرد مالی پلی‌استیشن در سال مالی گذشته می‌پردازد که از ۱ آوریل ۲۰۲۰ تا ۳۱ مارس ۲۰۲۱ میلادی را شامل می‌شود. در این مدت ۳۳۸.۹ میلیون بازی در هر دو حالت فیزیکی و دیجیتالی برای PS4 و PS5 فروش رفته است.

از این تعداد ۲۲۰ میلیون یعنی حدود ۶۵ درصد آن شامل نسخه‌ی دیجیتالی بوده که رشدی ۵۳ درصدی را نسبت به سال مالی قبلی نشان می‌دهد. همچنین ۱۷ درصد یعنی ۵۸.۴ شامل عناوین فرست پارتی همچون The Last of Us: Part II و Ghost of Tsushima و Spider-Man: Miles Morales می‌شود.

تا انتهای این سال مالی، تعداد مشترکان سرویس پلی‌استیشن پلاس هم به ۴۷.۶ میلیون نفر رسیده است. این رقم در زمان مشابه در سال گذشته ۴۱.۵ میلیون نفر بود که یعنی طی یک سال ۶.۱ میلیون نفر جذب این سرویس شده‌اند.

اما تمام آمارهای سونی در این سال مالی با رشد مواجه نبودند. آمار نشان می‌دهد که تعداد کاربران فعال ماهانه‌ی شبکه‌ی پلی‌استیشن در این مدت ۱۰۹ میلیون نفر بوده که نسبت به سال قبل‌تر با رقم ۱۱۴ میلیون نفر یک افت به حساب می‌آید.

شرکت سونی با فروش عالی کنسول پلی‌استیشن 5 موفق شده تا موفقیت فوق‌العاده‌ای را ثبت کند. کنسول PS5 با پیشی گرفتن از نسل قبلی خود، بهترین عملکرد تاریخ کنسول‌های سونی و همچنین بهترین عملکرد در بین تمام کنسول‌های تاریخ را ثبت کرده و انتظار می‌رود در سال پیش رو هم به رشد و رکوردزنی خود ادامه دهد. همچنین درآمد شرکت سونی از بازی‌های و همچنین شبکه‌ی پلی‌استیشن ۲۴.۴ میلیارد دلار بوده که آن را به موفق‌ترین سال تاریخ این برند تبدیل کرده است.

مطالب پیشنهادی برای شما

نظرات بسته شده است.