۲۵ بازی انحصاری برای کنسول‌های پلی استیشن در دست ساخت است

شرکت سونی اعلام کرد در حال حاضر ۲۵ بازی به طور انحصاری برای کنسول‌های پلی استیشن در دست ساخت قرار دارد.

 

آقای Hermen Hulst مدیر سابق استودیوی Guerrilla Games و مدیر کنونی استودیوهای پلی استیشن، به تازگی گفتگویی با سایت Wired داشته و طی آن اطلاعات جالبی ارائه داده است.

در حال حاضر می‌دانیم که استودیوهای زیرمجموعه‌ی پلی استیشن و همچنین استودیوهای دیگری طی همکاری با سونی، در حال ساخت عناوین تازه برای کنسول PS5 هستند.

برای مثال می‌توان به عناوین Horizon Forbidden West، قسمت جدید God of War و قسمت هفتم از سری Gran Turismo اشاره کرد. همچنین استودیوهایی مثل Haven که توسط جید ریموند تاسیس شده و Firewalk شامل اعضای سابق استودیوی بانجی، طی یک همکاری با سونی برای پلی استیشن ۵ بازی انحصاری خواهند ساخت.

اما این موارد تنها عناوین در حال ساخت نیستند. هرمن هالست در مصاحبه‌ی خود گفته که در حال حاضر ۲۵ بازی مختلف برای PS5 در دست ساخت قرار دارد. هالست همچنین عنوان کرد که این آثار تنوع شگفت‌انگیزی دارند و عناوین کوچک و بزرگ در سبک‌های مختلف و از مناطق مختلف را شامل می‌شوند.

هالست به این موضوع هم اشاره کرد که تقریبا نیمی از این عناوین آی‌پی جدید خواهد بود. پیش از این «جیم رایان» مدیر عامل برند پلی استیشن هم گفته بود نسل پنجم این کنسول، بیشتر از تمام نسل‌های قبل بازی انحصاری خواهد داشت.

به جز عناوینی که بالاتر ذکر کردیم، استودیوهای مهم سونی همچون Naughty Dog و سونی سانتامونیکا هم روی عناوین کاملا جدیدی کار می‌کنند که هنوز از آن‌ها رونمایی نشده است.

شرکت سونی طی سال جاری با دستی پر میزبان طرفداران خود شده است. از ابتدای سال ۲۰۲۱ میلادی شاهد انتشار عناوینی چون ریمیک Demon’s Souls و Spider-Man: Miles Morales و Returnal بودیم و تا یک ماه دیگر، عنوان مورد انتظار Ratchet & Clank: Rift Apart هم برای کاربران PS5 در دسترس قرار خواهد گرفت.

مطالب پیشنهادی برای شما

نظرات بسته شده است.