مورد انتظارترین بازی های اردیبهشت 1400

شاید کمیت بازی های اردیبهشت سال 1400 به اندازه‌ی فروردینی که سپری کردیم نباشد، اما در این ماه با تعدادی از مهم‌ترین آثار کل سال طرف هستیم. در کنار جدیدترین قسمت از سری محبوب «رزیدنت ایول» و یک انحصاری خاص برای کنسول پلی‌استیشن ۵، سه ریمستر جذاب از عناوینی که جزو بهترین‌ها در زمان خود بودند انتظار شما را می‌کشند. با این مقدمه به سراغ عناوینی می‌رویم که در ماه اردیبهشت منتشر می‌شوند و قطعا از تجربه‌شان لذت خواهید برد.

 

Nier Replicant

پلتفرم: PC – PS4 – Xbox One

تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

در واقع نام کامل این بازی NieR Replicant ver.1.2247448713… است! اما دلیلش چیست؟ «یوکو تارو» خالق این سری اخیرا در مصاحبه‌ای گفت از آن‌جا که این بازی چیزی بین ریمستر و ریمیک است، خواستند با این پسوند این موضوع را منتقل کنند. این اثر در واقع نسخه‌ی بازسازی‌شده از بازی Nier است که در سال ۲۰۱۰ و در قالب دو نسخه‌ی Gestalt برای غرب و Replicant برای ژاپن منتشر شد. ظاهرا نسخه‌ی دوم حکم اثر اصلی را دارد و به همین خاطر هم شرکت Square Enix آن را بازسازی کرده است. در بازسازی این عنوان اکشن نقش‌آفرینی، سازندگان سیستم مبارزات را با الهام از بازی موفق Nier: Automata دوباره طراحی کرده‌اند. اگر طرفدار این سری یا به طور کل بازی های سبک اکشن نقش‌آفرینی هستید، بهترین گزینه در اردیبهشت 1400 پیش روی شماست.

 

بازی های اردیبهشت 1400

Total War: Rome Remastered

پلتفرم: PC

تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

طرفداران بازی‌های استراتژی حتما نسخه‌ی روم از سری Total War را به خاطر دارند که به عقیده‌ی بسیاری، بهترین نسخه‌ هم محسوب می‌شود. حال شرکت سگا تصمیم به بازسازی این عنوان خاطره‌انگیز پس از ۱۷ سال گرفته تا دوباره بر تخت امپراتوری روم بشینید و به کشورگشایی بپردازید. صاحبان نسخه‌ی اصلی در استیم می‌توانند این ریمستر را با ۵۰ درصد تخفیف بخرند. بازسازی «روم: توتال وار» تنها از لحاظ بصری پیشرفت نکرده، بلکه حالا ۱۶ امپراتوری و یک مامور جدید به آن اضافه شده و سیستم دیپلماسی هم بهبود یافته است. انتشار این عنوان در اردیبهشت 1400 می‌تواند کمکی باشد تا طرفداران بازی‌های استراتژی تا زمان عرضه‌ی Total War: Warhammer 3 عطش کمتری داشته باشند.

 

بازی های اردیبهشت 1400

Returnal

پلتفرم: PS5

تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰

استودیوی فنلاندی Housemarque که بیشتر با ساخت آثاری در سبک آرکید شوتر مثل Resogun شهرت دارد، در بازی جدید خود تلاش کرده تا المان‌هایی از عناوین گذشته‌ی خود را به سبک شوتر سوم شخص بیاورد و آن‌ها را با سبک روگ‌لایک تعریف کند. مخاطب در این بازی نقش زنی به نام Selene را دارد که یک فضانورد است و طی حادثه‌ای وارد یک سیاره‌ی بیگانه می‌شود، غافل از آن که حالا در یک چرخه‌ی زمانی گیر افتاده و پس از مرگ، دوباره به زمان ورود به سیاره باز می‌گردد. بازی تنها به مبارزه با موجودات فضایی محدود نمی‌شود و سکانس‌هایی با زاویه دوربین اول شخص هم وجود دارند که داستان‌محور هستند و از المان‌های سبک وحشت هم بهره می‌برند. دارندگان کنسول PS5 تا کمتر از دو هفته‌ی دیگر می‌توانند به این عنوان دسترسی پیدا کنند.

 

بازی های اردیبهشت 1400

Resident Evil Village

پلتفرم: PC – PS4 – PS5 – Xbox One – Xbox Series X|S – Google Stadia

تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

جدیدترین نسخه‌ی سری «رزیدنت ایول» نه تنها مورد انتظارترین بازی اردیبهشت ماه، بلکه یکی از مهم‌ترین بازی های سال 1400 محسوب می‌شود. این اثر پایان‌بخش ماجراهای شخصیت Ethan Winters خواهد بود که در قسمت هفتم شروع شد و قرار است در این عنوان با جزئیات داستانی مهمی روبرو شویم که به تمام قسمت‌های قبلی سری مرتبط خواهد بود. بازی مشابه قسمت اول دوربین اول شخص خواهد داشت، اما این بار با محیط‌های گسترده‌تر و متنوع‌تری روبرو هستیم. شوکیسی که کپکام چند روز پیش پخش کرد، نشان داد که بخش محبوب Mercenaries دوباره بازخواهد گشت و همچنین مکانیک‌های کرفتینگ مشابه سری Far Cry هم در بازی وجود دارند. همه چیز نشان می‌دهد که قرار است با یکی از جاه‌طلبانه‌ترین عناوین تاریخ کپکام طرف باشیم؛ اثری که خود شرکت از آن با لقب «بهترین Survival Horror ساخته شده در تاریخ» یاد می‌کند.

 

Hood: Outlaws & Legends

پلتفرم: PC – PS4 – PS5 – Xbox One – Xbox Series X|S

تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰

سیستم بازی‌های PvPvE مثل Hunt Showdown را در نظر بگیرید و بستر اتفاقات را به انگلستان قرون وسطایی تغییر دهید. نتیجه بازی Hood: Outlaws & Legends می‌شود. هشت بازیکن شامل دو تیم چهارنفره از یاغی‌ها، هدف دارند تا یک گنج را از داخل قلعه‌‌ای که در تصرف پادشاهی قرار دارند بدزدند، اما این قلعه توسط سرباز‌های متعددی حفاظت می‌شود و همچنین کلید در گنج نزد «داروغه‌ی ناتینگهام» قرار دارد و ابتدا باید به سراغ او بروید. هر تیم چهار بازیکن در قالب چهار کلاس Hunter و Ranger و Brawler و Mystic دارند که سلاح‌ها و توانایی‌هایشان، آن‌ها را از هم متمایز می‌کند. با بیشتر بازی کردن، امکان ارتقای شخصیت‌ها را خواهید داشت و همچنین می‌توانید پوشش‌های جدید برای آن‌ها آزاد کنید. اگر ترکیب یک بازی چندنفره‌ی رقابتی و تم قرون وسطایی برایتان جذاب است، پس حتما این عنوان را بین بازی های اردیبهشت 1400 از قلم نیندازید.

 

بازی های اردیبهشت 1400

Mass Effect: Legendary Edition

پلتفرم: PC – PS4 – Xbox One

تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

سه‌گانه‌ی «مس افکت» بدون شک یکی از بهترین سه‌گانه‌های تاریخ بازی‌های ویدیویی به شمار می‌رود؛ اثری که طرفداران سبک نقش‌آفرینی و آثار علمی تخیلی بدون شک باید تجربه‌اش کنند. اگر تا به حال چنین فرصتی نصیب‌تان نشده، نسخه‌ی لجندری بهترین زمان برای انجام این کار است. نسخه‌ی لجندری، بازسازی هر سه قسمت اول این سری را شامل می‌شود و حماسه‌ی فرمانده شپرد را حالا می‌توانید با جلوه‌های بصری بهتری تجربه کنید. مبارزات و همچنین کنترل اتومبیل Mako هم تغییراتی داشته تا نرم‌تر و به عناوین مدرن نزدیک‌تر باشند. خبر خوب برای طرفداران این‌که حالا سه‌گانه از Photo Mode پشتیبانی می‌کند و قادر خواهید بود لحظات خاص را در یک قاب به‌یادماندنی ثبت کنید.

 

Subnautica: Below Zero

پلتفرم: PC – macOS – PS4 – PS5 – Xbox One – Xbox Series X|S – Nintendo Switch

تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

سری بازی Subnautica یکی از عناوین شاخص سبک Survival است، با این تفاوت که دنیای زیر آب را بستر اصلی قرار می‌دهد. نسخه‌ی Below Zero که ادامه‌ای بر بازی اصلی محسوب می‌شود، همین الگو را پیش گرفته است. شما در نقش یک اکتشاف‌گر قرار دارید که پا به سیاره‌ای بیگانه گذاشته و باید به جستجو در محیط و انجام ماموریت بپردازد و در عین حال، زنده بماند. شما با گشتن محیط منابع مختلف جمع می‌کنید و به مرور، پایگاه و تجهیزات بیشتر برای خود می‌سازید. یکی از موارد جدید این نسخه، اضافه شدن مناطق قطبی است که اتمسفر و همچنین پوشش متفاوتی خواهد داشت. همچنین محیط‌های متنوعی در بیرون آب هم وجود دارد که بنا به اقتضای داستان، آن‌ها را هم خواهید دید. اگر به دنبال یک اثر متفاوت در سبک بقا هستید، حتما این عنوان را بین بازی های اردیبهشت 1400 مد نظر داشته باشید.

مطالب پیشنهادی برای شما

نظرات بسته شده است.