تعداد بازیکنان همزمان بازی New World از ۲۰۰ هزار نفر گذشت

بازی New World طی ۲۴ ساعت گذشته موفق شده تا رکورد بیش از ۲۰۰ هزار بازیکن همزمان را ثبت کند.

 

عنوان New World جدیدترین اثر از شرکت آمازون محسوب می‌شود که در سبک MMO ساخته شده است. هنوز یک ماه تا انتشار نسخه‌ی نهایی این بازی فاصله داریم، اما آمازون یک فاز بتای محدود را از تاریخ ۳۰ تیر برای کسانی در دسترس داده که این بازی را پیش‌خرید کرده باشند.

حال به نظر می‌رسد که این بازی هنوز نیامده، موفق شده تا مخاطبان بسیار زیادی را جذب کند. در حالی که تنها شش روز از شروع فاز بتای محدود بازی New World می‌گذرد، این اثر رکورد بیش از ۲۰۰ هزار بازیکن همزمان را در استیم ثبت کرده است.

این آمار New World را جزو ده اثر محبوب در پلتفرم استیم قرار می‌دهد. تنها عناوینی چون Dota 2 و CS: GO و GTA V و Apex Legends و PUBG طی ۲۴ ساعت گذشته، تعداد بازیکن همزمان بیشتری داشته‌اند.

این عنوان در حال حاضر صدر جدول پرفروش‌ترین عناوین فروشگاه استیم را هم به خود اختصاص داده و با این اوصاف، استقبال عظیمی از آن در روز انتشار به عمل خواهد آمد.

یکی از حواشی عجیب این عنوان طی هفته‌ی گذشته، گزارش سوختن کارت گرافیک‌های EVGA RTX 3090 حین تجربه‌ی آن بود. کاربران متعددی در سایت ردیت که مدل EVGA این کارت گرافیک قدرتمند را داشتند، ادعا کردند حین تجربه‌ی New World دمای کارت به شدت بالا رفته و در بسیاری از موارد، باعث سوختگی و از کار افتادن شده است.

شرکت آمازون پس از بررسی این قضیه، یک پچ برای محدود کردن فریم‌ریت بازی منتشر کرد تا دیگر چنین خاطری شامل حال دارندگان RTX 3090 نباشد. همچنین برند EVGA اعلام کرد کارت گرافیک تمام قربانی‌های این قضیه را به صورت رایگان تعویض خواهد کرد.

نسخه‌ی نهایی بازی New World در تاریخ ۳۱ آگوست (۹ شهریور) امسال برای رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد. بر خلاف بسیاری از آثار سبک MMO که بازیکن برای تجربه نیاز به خرید اشتراک ماهانه دارد، با یک بار خرید این اثر به تمام محتوای آن دسترسی خواهید داشت.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.