آیا ناتی داگ روی ریمیک بازی The Last of Us کار می‌کند؟

بر اساس یک گزارش جدید، استودیوی مشهور Naughty Dog مشغول ساخت ریمیک بازی The Last of Us برای PS5 است.

 

«جیسون شرایر» خبرنگار مشهور سایت بلومبرگ که به خاطر پرونده‌های جنجالی از صنعت بازی‌های ویدیویی و همچنین انتشار گزارش‌های دست اول شهرت دارد، به‌تازگی اطلاعات جدیدی از برنامه‌های استودیوی Naughty Dog خالق دو سری Uncharted و The Last of Us دریافت کرده است.

مهم‌ترین چیزی که در این گزارش به چشم می‌خورد، ساخت ریمیک بازی The Last of Us برای کنسول پلی‌استیشن ۵ است؛ اثری که در سال ۲۰۱۳ برای PS3 و ریمستر آن یک سال بعد برای PS4 منتشر شد.

طبق این گزارش، ساخت ریمیک قسمت اول TLOU ابتدا بر عهده‌ی استودیوی Visual Arts Service Group قرار داشته، اما سونی وظیفه‌ی کمک به ناتی داگ برای تکمیل تولید قسمت دوم را به آن‌ها محول کرد. این قضیه باعث شد تا خود ناتی داگ کنترل بیشتری روی پروژه داشته باشد، تا جایی که در نهایت خود این استودیو ساخت ریمیک را به عهده گرفت.

استودیوی Visual Arts Service Group در سال ۲۰۰۷ میلادی توسط Michael Mumbauer از اعضای سابق شرکت سونی تاسیس شد. تیمی که هدفش گسترش فرنچایزهای مشهور این شرکت برای پلی‌استیشن بود.

این استودیو که سال‌ها به عنوان تیم پشتیبان در ساخت عناوینی چون Spider-Man و سری Uncharted نقش داشت، در اولین پروژه‌ی جدی خود می‌خواست قسمت اول آنچارتد را ریمیک کند، اما در نهایت به خاطر هزینه‌ی بالا و زمان طولانی آن را کنار گذاشت و به سراغ ریمیک The Last of Us رفت.

در حال حاضر هیچ بیانیه‌ای از سمت سونی و ناتی داگ به طور رسمی در این باره منتشر نشده است و حتی نمی‌دانیم که آیا این ریمیک به سرانجام خواهد رسید یا خیر.

مدتی پیش اخبار و شایعاتی درباره‌ی ساخت ریمستر عنوان The Last of Us: Part II برای PS5 به گوش می‌رسید. با توجه به گزارش اخیر برخی ادعا می‌کنند که این ریمستر، در کنار ریمیک و بخش چندنفره‌ی قسمت دوم به‌طور همزمان منتشر خواهند شد.

در این گزارش بلومبرگ اطلاعاتی از فعالیت‌های استودیوی Bend سازنده‌ی بازی Days Gone ارائه شده است؛ مواردی همچون لغو ساخت قسمت دوم این بازی و تمرکز این تیم روی ساخت نسخه‌ی جدید آنچارتد که البته صحت آن مشخص نیست.

مطالب پیشنهادی برای شما

نظرات بسته شده است.