آیا مایکروسافت سهم خود از درآمد بازی‌ها روی ایکس‌باکس را کاهش می‌دهد؟

آمار تازه منتشر شده حاکی از آن است که شرکت مایکروسافت شاید در آینده سهم خود از درآمد بازی‌هایی که روی کنسول‌های ایکس‌باکس منتشر می‌شوند را کاهش دهد.

 

چند روز پیش بود که شرکت مایکروسافت اعلام کرد از ابتدای ماه آگوست، سهمش از فروش بازی‌ها روی استور مایکروسافت را از ۳۰ درصد به ۱۲ درصد کاهش خواهد داد. به این ترتیب سازندگان و ناشرانی که بازی‌های خود برای پلتفرم پی‌سی را روی این فروشگاه منتشر کنند، سود بیشتری نسبت به گذشته دریافت خواهند کرد.

حال طبق اطلاعات جدیدی که به لطف دعوای بین دو شرکت اپل و Epic Games منتشر شده، ظاهرا مایکروسافت قصد داشته تا این سیاست را برای کنسول‌های ایکس‌باکس هم در نظر بگیرد.

مایکروسافت ایکس‌باکس

در یکی از این اسناد که تصویرش را بالا مشاهده می‌کنید، مشخص است که مایکروسافت در نظر داشته تا پایان نیمه‌ی اول سال جاری میلادی یعنی تا اواخر خرداد، سود حاصل از فروش بازی‌ها روی پلتفرم Xbox را هم به ۱۲ درصد کاهش دهد. مایکروسافت پیش از این سهم خود از فروش اپلیکیشن‌های مختلف در استور خود را به ۱۵ درصد کاهش داده بود.

البته به گزارش Tom Warren خبرنگار سایت The Verge این مدارک مربوط به ماه ژانویه هستند و احتمال دارد مایکروسافت تا به حال از این تصمیم صرف نظر کرده باشد.

این سیاست مایکروسافت در واقع، بیانگر حمایت این شرکت از اقدامات اپیک گیمز در مقابله با اپل است. این غول‌های دنیای تکنولوژی و بازی‌های ویدیویی قصد دارند تا با این جریان، استانداردی که برای سود ناشران و سازندگان پلتفرم‌ها وجود داشته تغییر دهند و درآمد بیشتری را نصیب توسعه‌دهنده‌ها بکنند؛ حرکتی که البته در نهایت به نفع خود این دو شرکت هم تمام می‌شود.

اما سرنوشت این ابرشرکت‌ها در نهایت به چه چیز ختم خواهد شد؟ جواب این سوال را چند ماه دیگر و با اعلام نتیجه‌ی نهایی دادگاه خواهیم فهمید.

مطالب پیشنهادی برای شما

نظرات بسته شده است.