آمازون یک قدم تا ساخت سریال بر اساس سری بازی Mass Effect فاصله دارد

طبق یک گزارش تازه، شرکت آمازون قصد دارد تا یک سریال بر اساس سری بازی محبوب و موفق Mass Effect بسازد.

 

طی سال‌های اخیر شاهد رشد قابل توجهی در ساخت فیلم و سریال بر اساس بازی‌های ویدیویی بودیم. یک طرف فیلم‌هایی مثل Detective Pikachu و Sonic the Hedgehog که در گیشه موفق ظاهر شدند و در ادامه هم قرار است شاهد فیلمی بر اساس فرنچایز «سوپر ماریو» باشیم.

از طرف دیگر هم چنین آثاری در فرمت تلویزیونی عملکرد خیلی خوبی داشته‌اند؛ از سریال‌های متعدد نتفلیکس مثل Castlevania و همچنین پدیده‌ای چون Arcane گرفته تا سریال‌های در حال ساخت Halo و Devil May Cry و My Friend Pedro و Disco Elysium که طی سال‌های آینده شاهدشان خواهیم بود.

حال قرار است یک نام بزرگ در عرصه‌ی سرویس‌های استریم وارد چرخه‌ی ساخت اقتباس از بازی‌های ویدیویی شود. شرکت آمازون که مشابه نتفلیکس در سبک‌های مختلف سریال می‌سازد، قصد ساخت یک سریال بر اساس سری بازی مشهور Mass Effect را دارد.

سرویس استریم آمازون تا به حال میزبان سریال‌های موفقی Man in the High Castle و The Boys بوده و اخیرا هم اقتباسی از سری کتاب محبوب The Wheel of Time را پخش کرده که آمارهای خیلی خوبی به جای گذاشته است. آمازون برنامه‌های بزرگ‌تری برای آینده‌ی سرویس خود دارد که بدون شک مهم‌ترین آن، سریال تلویزیونی بر اساس دنیای کتاب‌های «ارباب حلقه‌ها» خواهد بود.

حال طبق گزارشی که سایت Deadline منتشر کرده، آمازون به مراحل نهایی برای عقد قرارداد همکاری با شرکت الکترونیک آرتز برای ساخت سریال «مس افکت» نزدیک شده و تقریبا می‌توان وقوع آن را حتمی دانست.

سری Mass Effect یکی از مهم‌ترین فرنچایزهای تاریخ صنعت بازی‌های ویدیویی به حساب می‌آید که توسط استودیوی Bioware خالق سری‌هایی چون Baldur’s Gate و Dragon’s Age ساخته شد و بسیاری از مخاطبان و منتقدان فعال در این حوزه از آن، به عنوان یکی از بهترین فرنچایزهای تاریخ یاد می‌کنند.

سه قسمت اول این سری به ترتیب در سال‌های ۲۰۰۷، ۲۰۱۰ و ۲۰۱۲ منتشر شدند و استقبال عظیمی از آن‌ها به عمل آمد. متاسفانه نسخه‌ی چهارم با نام Andromeda که در سال ۲۰۱۷ میلادی در دسترس قرار گرفت، موفقیت سه‌گانه را تکرار نکرد.

اوایل سال جاری میلادی هم شاهد انتشار یک ریمستر از سه قسمت ابتدایی با نام Mass Effect: Legendary Edition بودیم که تجربه‌ی این حماسه‌ی تکرارنشدنی را در دسترس مخاطبان جدیدتر قرار داد. استودیوی بایوور در حال حاضر مشغول کار روی یک نسخه‌ی جدید از این سری است که احتمالا در سال میلادی آینده اخبار بیشتری از آن خواهیم شنید.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.