آیا در آینده فیلم یا سریال اقتباسی از بازی Mass Effect را خواهیم دید؟

یکی از اعضای قدیمی تیم سازنده‌ی سری بازی Mass Effect طی یک مصاحبه نظر خود را درباره‌ی احتمال ساخت فیلم یا سریال بر اساس این فرنچایز گفته است.

 

افراد بسیاری از سه‌گانه‌ی Mass Effect با القاب مهمی یاد می‌کنند؛ یکی از بهترین عناوین نقش‌آفرینی تاریخ، یکی از بهترین آثار علمی تخیلی دوران و حتی یکی از بهترین‌ بازی‌های تاریخ.

به جرئت می‌توان گفت که این سری بازی، لیاقت چنین القابی را دارد و استودیوی Bioware اثری به‌یادماندنی را در تاریخ بازی‌های ویدیویی به جا گذاشته است.

طی سال‌های گذشته بارها دیده‌ایم که بسیاری از بازی‌های شاخص، راه خود را به پرده‌ی نقره‌ای یا جعبه‌ی جادویی پیدا کرده‌اند و یک اثر سینمایی یا تلویزیونی بر اساس آن‌ها ساخته شده است. اما آیا سری مس افکت هم به این سرنوشت دچار خواهد شد؟

سرپرست تیم روایت در قسمت‌های دوم و سوم «مس افکت» و کارگردان نسخه‌ی Andromeda یعنی Marc Walters که کارگردانی ریمستر تریلوژی با نام Mass Effect: Legendary Edition را هم بر عهده داشته، طی مصاحبه‌ای با سایت Business Insider گفته که اقتباس سینمایی یا تلویزیونی این سری بالاخره ساخته خواهد شد و تنها مورد مبهم، زمان وقوع آن است.

واترز عنوان کرده که پیش از این، پیشنهادهای متعددی از سوی هالیوود برای ساخت فیلم یا سریال بر اساس سری بازی Mass Effect به استودیوی بایوور ارائه شده است.

در گذشته استودیوی Warner Bros و Legendary Pictures ساخت یک فیلم سینمایی برای این فرنچایز را آغاز کرده بودند، اما پروژه در نهایت به سرانجام نرسید. واترز اعتقاد دارد که سریال تلویزیونی فرم بهتری برای اقتباس از مس افکت خواهد بود:

اگر می‌خواهید داستانی بگویید که به اندازه‌ی مس افکت جزئیات دارد، تلویزیون راه مناسب برای انجام آن است. این داستان یک مسیر طبیعی دارد که به خوبی با محتوای اپیزودیک جور در می‌آید.

وقتی ما یک بازی مس افکت می‌سازیم، یک پشتوانه یا یک داستان کلی داریم که می‌خواهیم تعریف کنیم، اما هر مرحله یا ماموریت حکم اپیزود تلویزیونی خود را دارد.

این داستان جلوتر از زمان نوشته نمی‌شود، بلکه زمانی نوشته می‌شود که به آن می‌رسیم. بنابراین این ماجرا به داستان اصلی اضافه می‌شود و گاهی اوقات داستان اصلی تغییر می‌کند، به این خاطر که ما کاری واقعا باحال در این اپیزود انجام دادیم. در نتیجه داستان‌گویی بلندمدت محلی عالی برای فرنچایزهای ویدیوگیم است.

ابتدای سال جاری میلادی بود که «هنری کویل» بازیگر مشهور نقش سوپرمن در فیلم Justice League و همچنین Geralt of Rivia در سریال «ویچر» تصویری را در اینستاگرام خود منتشر کرد که در آن، متنی مرتبط با سری مس افکت را در دست دارد.

نظر شما درباره‌ی ساخت یک فیلم یا سریال بر اساس سری مس افکت چیست؟ آیا این اتفاق به‌زودی رخ خواهد داد؟

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.