قسمت بعدی از سری Mass Effect با انجین آنریل ساخته خواهد شد

طبق گفته‌ی یکی از اعضای تیم تولید قسمت بعدی از سری Mass Effect این بازی با جدیدترین نسخه از انجین آنریل ساخته خواهد شد.

 

در مراسم The Game Awards پارسال بود که شاهد پخش تیزر رونمایی از جدیدترین قسمت از فرنچایز مشهور Mass Effect بودیم؛ تیزری که نشان می‌داد قسمت بعدی یک ادامه‌ی مستقیم بر حماسه‌ای خواهد بود که در سه قسمت اول دیدیم.

طی تقریبا یک دهه‌ی گذشته، شرکت الکترونیک آرتز بسیاری از استودیوهای خود از جمله بایوور را وادار کرد تا برای ساخت آثار جدید از انجین Frostbite استفاده کنند؛ انجینی که توسط خالق سری Battlefield یعنی استودیوی DICE ساخته شد.

در این مدت بایوور سه بازی Dragon Age: Inquisition، Mass Effect: Andromeda و همچنین عنوان ناکام Anthem را با فراست‌بایت ساخت. حالا به نظر می‌رسد که این استودیو برای ساخت مس افکت بعدی قصد دارد به سراغ جدیدترین نسخه از انجین آنریل برود.

این موضوع زمانی مشخص شد که Brenon Holmes یکی از تهیه‌کنندگان استودیوی Bioware یک آگهی در توییتر منتشر کرد که برای استخدام برنامه‌نویس با تجربه‌ی کار روی انجین آنریل ۴ و ۵ بود؛ افرادی که روی قسمت بعدی از سری Mass Effect کار خواهند کرد.

توییت تهیه‌کننده‌ی سری Mass Effect

بایوور پیش از این برای ساخت سه قسمت اول مس افکت هم از انجین آنریل ۳ بهره برده بود و به نظر می‌رسد این بار هم آن را به فراست‌بایت ترجیح داده‌اند. جف گراب ژورنالیست معروف هم در واکنش به این توییت، تایید کرد که از Unreal Engine 5 برای ساخت این اثر استفاده می‌شود که در نتیجه، با یک عنوان کاملا نسل نهمی طرف خواهیم بود.

این استودیو به جز مس افکت بعدی، روی قسمت چهارم از سری Dragon Age هم کار می‌کند که با آخرین نسخه از انجین فراست‌بایت ساخته می‌شود. همان طور که بالاتر هم ذکر شد، مس افکت جدید در واقع ادامه‌ای بر حماسه‌ی فرمانده شپرد خواهد بود و احتمالا برخی از شخصیت‌های آشنای سه‌گانه را دوباره ملاقات خواهیم کرد.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.