شرکت کونامی قصد احیای سری بازی های سایلنت هیل و متال گیر سالید را دارد

طبق یک گزارش جدید، شرکت کونامی قصد دارد تا سری بازی های مشهور خود مثل کسلوینیا، سایلنت هیل و متال گیر سالید را احیا کند.

 

چند سال است که به جز انتشار سالانه‌ی سری PES که حالا با نام eFootball شناخته می‌شود، فعالیت جدی دیگری از شرکت کونامی در ساخت بازی‌های ویدیویی برای کنسول‌ها و رایانه‌های شخصی ندیده‌ایم.

اما به نظر می‌رسد که این دوره‌ی غیبت به پایان خود نزدیک باشد و این ناشر ژاپنی دوباره فعالیت خود را در زمینه‌ی ساخت بازی‌های AAA از سر بگیرد. این را گزارش جدید سایت VGC می‌گوید که همیشه به خاطر گزارش‌های معتبر خود شهرت دارد.

سایت VGC در گزارش جدید خود گفته که منابعی که اسم‌شان فاش نشده، ادعا کرده‌اند که شرکت کونامی قصد دارد تا سری بازی های مشهور خود مثل سایلنت هیل و متال گیر سالید و کسلوینیا را احیا کند.

این احیا هم شامل ریمیک نسخه‌های قبلی و هم ساخت نسخه‌های جدید خواهد شد. منابع ذکر شده گفته‌اند که کونامی در قدم اول، سراغ یک نسخه‌ی جدید از Castlevania خواهد رفت که به این سری شکل تازه‌ای خواهد بخشید. ساخت این اثر به عهده‌ی استودیوی ژاپن کونامی است و استودیوهای دیگری هم به آن کمک خواهند کرد.

طی سال‌های گذشته همیشه شایعه‌ی ساخت یک ریمیک از قسمت اول سری Metal Gear Solid سر زبان‌ها می‌چرخید. حالا کونامی به طور جدی قصد انجامش را دارد، منتهی به جای قسمت اول شاهد ریمیک قسمت سوم با پسوند Snake Eater خواهیم بود.

طبق ادعای VGC ساخت این ریمیک به استودیوی چینی Virtuos سپرده شده که بیش از ۱۷ سال فعالیت دارد و در نقش استودیوی کمکی به ساخت عناوین AAA کمک کرده یا وظیفه‌ی پورت آثار مختلف را برای پلتفرم‌های دیگر داشته است. پورت سوییچ بازی‌های Dark Souls Remastered و Bioshock: The Collection و کمک به ساخت عناوینی چون Battlefield 1 و Uncharted 4 و Horizon Zero Dawn در سابقه‌ی این استودیو دیده می‌شود.

سری سایلنت هیل هم که آخرین حضور آن به سال ۲۰۱۲ و بازی Silent Hill: Downpour و همچنین دموی به‌یادماندنی P.T در سال ۲۰۱۴ میلادی باز می‌گردد، با چند نسخه‌ی مختلف باز خواهد گشت که توسط استودیوهای مختلفی در حال ساخت هستند. سایت VGC زمستان گذشته در گزارشی به این قضیه اشاره کرده بود.

طبق این گزارش، شرکت کونامی رونمایی رسمی این پروژه‌ها را در سال ۲۰۲۲ میلادی آغاز خواهد کرد و شاهد حضور جدی‌تر آن در صنعت بازی‌های ویدیویی طی سال‌های آینده خواهیم بود. البته امیدواریم انتشار فاجعه‌ی eFootball 2022 در هفته‌ی گذشته، برای بازی‌هایی که در راه هستند تکرار نشود.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.