استودیوی سازنده بازی Returnal توسط شرکت سونی خریداری شد

شرکت سونی امروز اعلام کرد استودیوی Housemarque سازنده بازی Returnal حالا جزوی از استودیوهای پلی‌استیشن است.

 

استودیوی فنلاندی Housemarque که سابقه‌ی بیش از ۲۵ سال فعالیت را در صنعت بازی‌های ویدیویی دارد، امروز خبر داد که به صورت رسمی به جمع استودیوهای پلی‌استیشن پیوسته است.

این خبر در قالب یک پست در بلاگ پلی‌استیشن و توسط «هرمن هالست» رئیس PlayStation Studios اعلام شد. رئیس بخش مدیریت و یکی از موسسان استودیو Ilari Kuittinen بیانیه‌ای را در خصوص این اتفاق منتشر کرده که آن را در ادامه می‌خوانید:

امروز روز بزرگی برای Housemarque است و این (اتفاق) طی ۲۶ سال در حال توسعه بوده است. رابطه‌ی قدرتمند ما با Sony Interactive Entertainment با Super Stardust HD روی PS3 شروع شد و از آن موقع، ما بازی‌های آرکید تاثیرگذار برای تمام پلتفرم‌های پلی‌استیشن ساخته‌ایم. با بازی Returnal برای PS5 که جدیدترین انتشار ماست، بزرگ‌ترین قدم رو به جلوی ما در سبک اکشن سوم شخص تجربه‌ای خاص و باکیفیت برای بازیکن به ارمغان آورد و صدا و برند ما را در صنعت مستحکم کرد.

ما بسیار هیجان‌زده هستیم که بالاخره به خانواده‌ی استودیوهای پلی‌استیشن می‌پیوندیم! این (اتفاق) به استودیوی ما یک آینده‌ی واضح و یک فرصت استوار می‌دهد تا رویکرد گیم‌پلی محور را ادامه دهیم، در حالی که هنوز به آزمایش روش‌های جدید روایت می‌پردازیم و مرزهای این فرم هنری مدرن را جلو می‌بریم. این اتفاق در هلسینکی هم به این معنی است که ما به طور رسمی خانواده‌ی پلی‌استیشن را به یک مرکز در حال رشد صنعت گسترش می‌دهیم و میراث قدیمی‌ترین استودیو در هلند را حفظ می‌کنیم.

در نهایت، این (اتفاق) چه معنی‌ای برای طرفداران ما دارد؟ ما در Housemarque گیمر هستیم و ما با نیاز به کامل کردن و ور رفتن با وجوه شگفت‌انگیزترین بازی‌هایی که پیدا کرده‌ایم بزرگ شده‌ایم. ما همچنین برای دور شدن از اجرای روش‌های خودمان و امتحان کردن ترکیب‌های جدید شناخته نمی‌شویم. با حمایت SIE و خانواده‌ی استودیوهایش که ما را حمایت می‌کنند، ما می‌توانیم واقعا در جایگاه خودمان در صنعت رشد کنیم و نشان دهیم Housemarque می‌تواند بدون محدودیت چه چیزی بسازد. ما نمی‌توانیم صبر کنیم تا به همه نشان دهیم چه چیزی در سال‌های پیش رو در فروشگاه خواهد بود و امیدواریم تا خاطرات به‌یادماندنی و عناوین نشاط‌آور بیشتری را برای ۲۵ سال آینده و فراتر از آن به ارمغان بیاوریم.

استودیوی سازنده‌ بازی Returnal به جز همکاری مستمرش با شرکت سونی طی دوران فعالیت خود، بیشتر از هر چیز به خاطر ساخت عناوین متعددی در سبک آرکید نظیر Resogun و Nex Machina شهرت دارد. جدیدترین اثر استودیوی Housemarque با نام Returnal متفاوت‌ترین اثر تاریخ این تیم به حساب می‌آید که برای اولین بار در سبک اکشن سوم شخص ساخته شده است.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.