سونی سیاست خود را در قبال بازی Horizon Forbidden West تغییر داد

شرکت سونی پس از حجم وسیع اعتراض نسبت به ارتقای بین نسلی بازی Horizon Forbidden West از موضع قبلی کناره‌گیری و سیاست جدیدی را تعیین کرد.

 

سه روز پیش بود که شرکت سونی عنوان مورد انتظار Horizon Forbidden West را برای پیش‌فروش در دسترس قرار داد و دو نسخه‌ی PS4 و PS5 طبق انتظار به ترتیب ۶۰ و ۷۰ دلار قیمت‌گذاری شدند.

اما سونی کسانی که ابتدا نسخه‌ی PS4 را دریافت می‌کنند و بعدا قصد ارتقای آن به نسخه‌ی PS5 را دارند، روش عجیب و بحث‌برانگیزی را قرار داد که با اعتراض زیادی روبرو شد. اگر جزو این دسته بودید، تنها راه به دسترسی به این ارتقا نسخه‌ی Digital Deluxe بازی بود که ۸۰ دلار قیمت دارد.

این قضیه در حالی شکایت کاربران پلتفرم‌های پلی‌استیشن را در پی داشت که عناوینی چون Ghost of Tsushima و Death Stranding برای ارتقا به نسل نسخه‌ی نهم تنها ۱۰ دلار هزینه می‌برند، اما برای قسمت جدید هورایزن این کار هزینه‌ی بیشتری در پی دارد.

پس از اعتراض وسیع اما شرکت سونی و مدیر عامل آن یعنی Jim Ryan طی بیانیه‌ای، از این حرکت خود عقب‌نشینی کردند و در عوض ارتقای نسل نهم بازی Horizon Forbidden West را به صورت رایگان در دسترس قرار داده‌اند.

حال طبق این بیانیه، اگر نسخه‌ی استاندارد بازی را برای PS4 با قیمت ۶۰ دلار بخرید، ارتقای نسل نهم به صورت رایگان برای شما در دسترس قرار خواهد گرفت. نسخه‌ی PS5 بازی به طور جداگانه ۷۰ دلار قیمت دارد.

نسخه‌ی Digital Deluxe بازی هم هنوز قیمت ۸۰ دلاری خود را دارد، اما در کنار بازی اصلی و ارتقای رایگانش محتوای اضافه هم دارد که شامل موارد زیر می‌شود:

  • دو لباس ویژه برای شخصیت Aloy (شامل Carja Behemoth Elite و Nora Thunder Elite)
  • دو سلاح ویژه (شامل Carja Behemoth Short Bow و Nora Thunder Sling)
  • بسته‌ی منابع در بازی شامل مهمات، معجون‌ها و پک‌های سفر
  • قطعه‌ی Apex Clawstrider Machine برای بازی Strike (که یک بازی تخته‌ای در دنیای Horizon است)
  • امکانات انحصاری برای حالت Photo Mode شامل یک Pose و یک Face Paint
  • آرت‌بوک و موسیقی بازی به صورت دیجیتال
  • نسخه‌ی دیجیتالی The Sunhawk که اولین رمان گرافیکی (Graphic Novel) بازی Horizon Zero Dawn است

نسخه Digital Deluxe بازی Horizon Forbidden West

برای علاقه‌مندان به نسخه‌های فیزیکی هم شرکت سونی و استودیوی «گوریلا گیمز» دو نسخه‌ی Special و Collector را در دسترس قرار داده‌اند که اولی شامل دیسک بازی (نسخه‌ی آن به انتخاب خریدار)، استیل‌بوک، مینی آرت‌بوک، کد دریافت موسیقی بازی به صورت دیجیتال و لباس و نیزه‌ی Nora Legacy برای شخصیت Aloy است.

نسخه Special بازی Horizon Forbidden West

نسخه‌ی Collector بازی هم تمام محتواهای دو نسخه‌ی Digital Deluxe و Special را در خود دارد، با این تفاوت که به جای دیسک فیزیکی، کد دانلود بازی در آن گنجانده شده است. این نسخه همچنین دو مجسمه از شخصیت Aloy و موجود Tremortusk (ربات شبیه ماموت) را هم در خود دارد.

نسخه Collector's بازی Horizon Forbidden West

بازی Horizon Forbidden West در تاریخ ۲۹ بهمن ماه سال جاری برای PS4 و PS5 منتشر خواهد شد.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.