با اطلاعات جدید از بازی GTA VI همراه باشید

تعدادی از خبرنگاران معتبر در حوزه‌ی بازی‌های ویدیویی، به‌تازگی یک سری اطلاعات جدید از بازی GTA VI در اختیار عموم قرار داده‌اند.

 

طی یک سال گذشته، اخبار و شایعات متعددی درباره‌ی ساخت قسمت ششم از سری بسیار محبوب Grand Theft Auto شنیده‌ایم و مخاطبان و طرفداران این مجموعه، بیشتر از همیشه منتظر نسخه‌ی بعدی هستند.

وضعیت یک سال گذشته در حالی به این شکل بوده که از انتشار قسمت پنجم ۸ سال می‌گذرد که طولانی‌ترین فاصله‌ی زمان بین دو قسمت از GTA محسوب می‌شود.

حال اما اطلاعات جدیدی منتشر شده که برخی از خبرنگاران معتبر حوزه‌ی بازی‌های ویدیویی آن را تایید کرده‌اند و در واقع با اولین اطلاعات رسمی از بازی GTA VI طرف هستیم.

این اطلاعات را اولین بار یک اینسایدر به نام Tom Henderson منتشر کرد که پیش از این، سابقه‌ی انتشار جزئیات معتبری از بازی Battlefield 2042 داشت. این اطلاعات بعدتر توسط Jason Schreier ژورنالیست معروف و همچنین سایت VGC تایید شد.

بر اساس این اطلاعات، قسمت ششم GTA قرار است در بازه‌ی زمانی سال ۲۰۲۴ تا ۲۰۲۵ میلادی منتشر شود که یعنی در زودترین حالت ممکن، سه سال تا انتشارش فاصله داریم.

یکی از دلایل اصلی این توسعه‌ی طولانی، توجه شرکت راکستار به سلامت جسمی و روانی کارمندان خود است تا فشاری به آن‌ها وارد نشود و کرانچ به حداقل خود برسد. شرایر البته عنوان کرد که اگر خبری از شیوع ویروس کرونا نبود، احتمالا قادر به تجربه‌ی بازی در سال ۲۰۲۳ بودیم.

مورد بعدی به نقشه‌ی بازی مربوط می‌شود که در ابتدا قرار نیست وسعت آن‌چنانی داشته باشد و سازندگان طی زمان و با پشتیبانی منظم، آن را گسترش خواهند داد و محتواهای جدید به آن اضافه خواهند کرد.

هندرسون در ادعای خود عنوان کرده که بازی GTA VI در نسخه‌ی مدرن شهر Vice City جریان دارد و همچون قسمت پنجم، چند شخصیت قابل بازی در آن حضور خواهند داشت.

با توجه به پنجره‌ی زمانی‌ای که برای بازی تعیین شده، قطعا بازی تنها برای کنسول‌های نسل نهم و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد. تا آن زمان، دارندگان کنسول‌های پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس و اس می‌توانند از نسخه‌ی نسل نهمی GTA V لذت ببرند که در تاریخ ۱۱ نوامبر (۲۰ آبان) امسال در دسترس قرار خواهد گرفت.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.