تاریخ انتشار نسخه‌ی نسل نهم بازی GTA V مشخص شد

شرکت راکستار به طور رسمی، تاریخ انتشار نسخه‌ی نسل نهم بازی محبوب GTA V را اعلام کرد.

 

قسمت پنجم از سری بسیار مشهور Grand Theft Auto بعد از هشت سال، هنوز هم مخاطبان زیادی دارد و با قدرت به فروش خود ادامه می‌دهد.

نسخه‌ی اصلی این بازی در سال ۲۰۱۳ میلادی تنها برای کنسول‌های نسل هفتم مایکروسافت و سونی منتشر شده بود، اما راکستار در نهایت آن را برای ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ هم منتشر کرد.

ولی این پایان مسیر برای GTA V نبود. شرکت Rockstar پیش از عرضه‌ی کنسول‌های نسل نهم تایید کرد که این اثر برای پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس و اس هم در دسترس قرار خواهد گرفت.

حال شرکت راکستار اعلام کرده که نسخه‌ی نسل نهم بازی GTA V در تاریخ ۱۱ نوامبر ۲۰۲۱ (۲۰ آبان ۱۴۰۰) در دسترس قرار خواهد گرفت. دارندگان کنسول PS5 طی سه ماه اول انتشار این نسخه، قادر خواهند بود تا بخش آنلاین را به صورت رایگان دریافت کنند و آن را برای همیشه داشته باشند.

این نسخه با بهره‌گیری از تمام قدرت کنسول‌های نسل نهم، پیشرفت‌های زیادی از لحاظ بصری خواهد داشت و روان‌تر اجرا خواهد شد. از زمان رونمایی این نسخه بازیکنان بخش آنلاین روی PS4 قادر بودند هر ماه یک میلیون دلار واحد پول درون بازی را به رایگان دریافت کنند.

این تنها خبر مربوط به GTA V در این هفته نیست. شرکت Take-Two Interactive طی گزارش مالی تازه‌ی خود اعلام کرد که فروش این بازی از مرز ۱۴۵ میلیون نسخه عبور کرده است.

با این اوصاف نه تنها بازی جایگاه خود بین سه بازی پرفروش تاریخ تثبیت کرده، بلکه فروش کلی سری Grand Theft Auto را به ۳۴۵ میلیون نسخه رسانده است.

با توجه به انتشار نسخه‌ی نسل نهمی GTA V در سال جاری میلادی و پشتیبانی مستمر راکستار از بخش آنلاین آن، به نظر می‌رسد که تا حداقل یک سال آینده، شاهد هیچ خبری از قسمت ششم این سری نباشیم.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.