راکستار بابت مشکلات ریمستر تریلوژی GTA از مخاطبان عذرخواهی کرد

شرکت راکستار گیمز طی بیانیه‌ای از خریداران ریمستر تریلوژی GTA بابت برآورده نشدن انتظارات و وجود مشکلات متعدد عذرخواهی کرد.

 

بیشتر از یک هفته از انتشار کالکشن Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition می‌گذرد؛ کالکشنی که شامل ریمستر قسمت سوم و نسخه‌های Vice City و San Andreas از این سری بسیار محبوب می‌شود.

تصاویر پخش شده پیش از انتشار و پیش‌نمایش‌ها نشان می‌دادند که هر سه بازی این کالکشن از لحاظ گرافیکی پیشرفت قابل توجهی کرده‌اند و مقداری هم استایل کارتونی به خود گرفته‌اند. اما در فاصله‌ی چند روز مانده به انتشار مشخص شد که این کالکشن خیلی در بازسازی این آثار شاخص موفق عمل نکرده است.

افراد زیادی در سطح اینترنت با مشکلات و تغییرات عجیبی در ریمستر تریلوژی GTA روبرو شدند؛ از پسرفت کیفیت چهره‌ی بسیاری از NPC ها گرفته تا باگ‌های متعدد مثل افکت عجیب باران یا بزرگ‌شدن بی‌دلیل ماشین‌ها و موارد دیگر.

این حجم زیاد از مشکل باعث شد تا کاربران به صورت گسترده، اعتراض خود را به شرکت راکستار نشان دهند. در حال حاضر میانگین نمره‌ی کاربران به نسخه‌ی PC این کالکشن در سایت متاکریتیک از بیش از ۴۸۰۰ نقد، رقم ۰.۹ است که نشان می‌دهد مخاطبان چه‌قدر از این ریمستر شاکی هستند. اعتراضی که حتی باعث شد راکستار برای چند روزی نسخه‌ی رایانه‌های شخصی را از دسترس خارج کند.

شرکت Rockstar Games در پی این حواشی، دیروز بیانیه‌ای رسمی منتشر و از تمام مخاطبان این کالکشن ریمستر بابت مشکلات پیش آمده عذرخواهی کرد. راکستار وعده داد که تیم سازنده با قدرت مشغول یافتن مشکلات و حل آن‌هاست.

راکستار اعلام کرد که نسخه‌های کلاسیک این سه اثر همین حالا به لانچر راکستار گیمز بازگشته و همچنین اگر ریمستر تریلوژی را تا تاریخ ۳۰ ژوئن ۲۰۲۲ (۹ تیر ۱۴۰۱) بخرید، نسخه‌های کلاسیک را به صورت رایگان دریافت خواهید کرد.

اولین آپدیت کالکشن هم همین حالا در دسترس است که طبق توضیحات حدود ۵۰ مشکل از جمله باگ افکت باران (فعلا تنها در نسخه‌ی سن آندریاس) را حل می‌کند. جزئیات این آپدیت را می‌توانید در لینک زیر مشاهده کنید.

 

جزئیات اولین آپدیت ریمستر تریلوژی GTA در سایت راکستار گیمز

 

این کالکشن در حال حاضر برای پلی‌استیشن ۴ و ۵، ایکس‌باکس سری ایکس و اس، ایکس‌باکس وان، نینتندو سوییچ و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.