ساخت بازی Grand Theft Auto 6 به طور رسمی تایید شد

شرکت راکستار گیمز به طور رسمی ساخت بازی مورد انتظار Grand Theft Auto 6 را تایید کرد.

 

این موضوع را به هیچ وجه نمی‌توان کتمان کرد که سری GTA یکی از محبوب‌ترین فرنچایزهای تاریخ صنعت بازی‌های ویدیویی محسوب می‌شود. بیشتر از ۸ سال از انتشار قسمت پنجم این سری گذشته و طی این مدت با فروش بیش از ۱۵۵ میلیون نسخه به دومین بازی پرفروش تاریخ تبدیل شده است.

پس از هشت سال هنوز هم طوفان محبوبیت GTA V ادامه دارد و افراد بسیاری به تجربه‌، تولید محتوا و استریم آن می‌پردازند. این تداوم استقبال اما باعث نشده که طرفداران عطش خود برای قسمت بعدی را فراموش کنند.

پس از هشت سال هنوز هم خبری از بازی Grand Theft Auto 6 نیست، در حالی که طولانی‌ترین فاصله بین دو نسخه از این سری تنها ۵ سال بود. طی دو سه سال گذشته شایعات متعددی درباره‌ی این اثر شنیدیم؛ چند کاراکتر قابل بازی مثل قسمت پنجم، انتخاب نسخه‌ی مدرن Vice City به عنوان بستر اصلی اتفاقات و حتی سفر به کشورهای دیگر مثل برزیل.

اما هیچکدام از این موارد هرگز توسط شرکت Rockstar Games به طور رسمی تایید نشدند، طوری که حتی برخی شک داشتند که چنین اثری در حال ساخت باشد. حالا خیال این عده به طور کامل راحت شده، چرا که راکستار به طور رسمی ساخت GTA 6 را تایید کرده است.

راکستار این موضوع را طی یک پست به‌روزرسانی در سایت خود و همچنین در سطح شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد. متن بیانیه‌ی راکستار در توییتر به شرح زیر است:

بسیاری از شما درباره‌ی یک نسخه‌ی جدید در سری Grand Theft Auto سوال می‌کردید.

هدف ما با هر پروژه‌ی جدید همیشه این است که به طور قابل توجهی فراتر از چیزی برویم که قبلا به ارمغان آورده‌ایم. ما مفتخریم که اعلام کنیم روند تولید نسخه‌ی بعدی در این سری در حال پیشروی است.

ما دنبال این هستیم تا در سریع‌ترین زمانی که آماده‌ایم، اطلاعات بیشتری را به اشتراک بگذاریم. پس برای جزئیات رسمی از طریق Rockstar Newswire همراه ما باشید.

از طرف تمام تیم‌مان، از شما برای حمایت‌تان متشکریم و نمی‌توانیم برای قدم گذاشتن به آینده همراه با شما صبر کنیم.

با توجه به تایید رسمی راکستار گیمز و همچنین طبق ادعاهای قبلی، انتظار می‌رود این بازی در سال ۲۰۲۴ یا ۲۰۲۵ منتشر شود. حتی «جیسن شرایر» ژورنالیست معروف، طی یک توییت طعنه‌آمیز گفته که راکستار ابتدا پاییز ۲۰۲۳ را به عنوان تاریخ انتشار اعلام خواهد کرد و سپس آن را تا تا ۲۰۲۴ به تعویق خواهد انداخت.

با این اوصاف حداقل دو سال تا عرضه‌ی این عنوان مورد انتظار فاصله داریم، اما تا اون موقع می‌توانید خود را با نسخه‌ی نسل نهمی GTA V سرگرم کنید که در تاریخ ۱۵ مارس (۲۴ اسفند) برای کنسول‌های PS5 و Xbox Series X|S منتشر خواهد شد.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.