با اطلاعات جدید از بازی Gran Turismo 7 همراه باشید

شرکت سونی دیشب نمایشی جدید از بازی مورد انتظار Gran Turismo 7 داشت و اطلاعات تازه‌ای از آن را ارائه داد.

 

همان طور که چند روز پیش اعلام شده بود، شرکت سونی و استودیوی Polyphony Digital بامداد امروز، جدیدترین قسمت از سری لایواستریم State of Play را با تمرکز روی قسمت هفتم از سری «گرن توریزمو» برگزار کردند.

نمایش بازی Gran Turismo 7 که «کازونوری یامائوچی» خالق و کارگردان سری میزبان آن بود، اطلاعات جدید و جذابی از این اثر مورد انتظار را ارائه می‌داد. یامائوچی گفت که این بازی کامل‌ترین تجربه‌ی تاریخ گرن توریزمو را ارائه خواهد داد.

او عنوان کرد که این اثر طوری طراحی شده همه از تجربه‌ی آن لذت ببرند؛ چه طرفداران قدیمی این سری و چه کسانی که اولین بار به سراغ گرن توریزمو می‌آیند و می‌خواهند به دنیای اتومبیل‌ها قدم بگذارند.

این نسخه حدود ۴۰۰ ماشین از برندهای مختلف را در خود خواهد داشت. همچنین ۹۷ مسیر مختلف در ۳۴ نقطه از دنیا برای این اثر تدارک دیده شده است تا خیال‌تان از تنوع راحت باشد.

منو در بازی Gran Turismo 7 به شکل یک نقشه طراحی شده که اجازه می‌دهد به بخش‌های مختلف دسترسی داشته باشید. کمپین هم مثل قبل به این صورت آغاز می‌شود که با واحد پول درون بازی یک ماشین ارزان می‌خرید و با شرکت در مسابقات مختلف، پول جمع می‌کنید و ماشین بهتر می‌خرید و در مسابقات بزرگ‌تری حضور خواهید یافت.

بازی Gran Turismo 7 تصویر 1

یکی از محتواهای جدید این نسخه، بخشی به نام Gran Turismo Cafe است که در مرکز نقشه‌ی اصلی قرار دارد. شما در این بخش با شرکت در مسابقات و برنده شدن، کالکشن‌های مختلفی از ماشین‌ها را به دست خواهید آورد.

جذابیت اصلی این بخش در این است که برخی از طراحان واقعی این ماشین‌ها به گفتگو با شما خواهند پرداخت. در واقع بخش GT Cafe مروری بر تاریخچه‌ی ساخت برخی ماشین‌ها از برندهای مشهور است و به این ترتیب اطلاعات جالب از چگونگی ساخته شدن آن‌ها دریافت خواهید کرد.

یک بخش دیگر به نام Museum هم در بازی وجود دارد که از طریق آن می‌توانید با تاریخچه‌ی شکل‌گیری برندهای مشهور دنیای اتومبیل آشنا شوید و درباره فراز و نشیب آن‌ها طی تاریخ آگاهی کسب کنید.

علاوه بر بخشی برای خرید ماشین‌های دلخواه، قسمتی هم وجود دارد که کاربران مختلف قادرند ماشین‌های خود را در آن‌جا برای فروش قرار دهند. قیمت ماشین‌های مختلف در این بخش با توجه به فعالیت کاربران روزانه تغییر خواهد کرد.

بازی Gran Turismo 7 تصویر 2

یکی از قابلیت‌های بسیار جذاب این نسخه، سیستم شبیه‌سازی آب و هوا و چرخه‌ی شب و روز است که در پیشرفته‌ترین حالت خود قرار دارد. استودیوی Polyphony Digital چرخه‌ی شب و روز را به نحوی شبیه‌سازی کرده که مطابق با حالت واقعی آن در هر نقطه از دنیا باشد. به این ترتیب نحوه‌ی حرکت خورشید، ماه و ستاره‌ها در آسمان ژاپن با آسمان کالیفرنیا یا استرالیا متفاوت و مشابه واقعیت خواهد بود.

چنین چیزی در کنار سیستم آب و هوای هر منطقه، باعث شده تا ابرها هم در آسمان طبق یک سیستم خاص پدید بیایند. این روند کلی روی آب و هوای هر مسیر و در نتیجه روی کل مسابقه و عملکرد ماشین‌ها هم تاثیر می‌گذارد. حتی یک رادار در گوشه پایین راست صفحه حین مسابقات هم تعبیه شده که نشان می‌دهد هر ابر بالای چه بخشی از مسیر قرار دارد.

بازیکنان با این رادار می‌فهمند که هر بخش از پیست در چه وضعیتی قرار دارد (خیس یا خشک است) و به این ترتیب می‌توانند تصمیم بهتری برای حرکت در مسیر اتخاذ کنند.

بازی Gran Turismo 7 تصویر 3

در بخش Replay Mode که مسابقه‌ی شما را در قالب یک کلیپ جذاب نمایش می‌دهد، حالتی به نام Music Replay هم اضافه شده که تغییر نمای دوربین و کات‌ها با توجه روند موزیک تغییر می‌کند و حالتی داینامیک دارد.

به لطف سخت‌افزار قدرتمند کنسول‌های نسل نهم، گرافیک بازی کاملا واقع‌گرایانه طراحی شده و از تکنولوژی ری‌تریسینگ بهره می‌برد. همچنین با وجود قابلیت‌های کنترلر دوال‌سنس، حرکت ماشین و جابه‌جایی چرخ‌های جلو را به بهترین شکل ممکن حس خواهید کرد. بخش عکاسی هم بازی امکانات بسیاری به شما می‌دهد تا بهترین قاب ممکن را با ماشین و در مکان‌های مختلف رقم بزنید.

بازی مورد انتظار Gran Turismo 7 در تاریخ ۴ مارس (۱۳ اسفند) برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و ۵ منتشر خواهد شد.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.