آیا بازی Goldeneye 007 برای کنسول‌های ایکس‌باکس منتشر خواهد شد؟

با پخش شدن فهرست اچیومنت‌های بازی Goldeneye 007 احتمال انتشار آن برای کنسول‌های ایکس‌باکس باری دیگر قوت گرفته است.

 

بازی Goldeneye 007 اثری بر اساس فیلم سینمایی GoldenEye از مجموعه فیلم‌های «جیمز باند» است که سال ۱۹۹۷ میلادی توسط استودیوی Rare برای کنسول Nintendo 64 ساخته شد و از آن به عنوان یکی از بهترین بازی‌های تاریخ، به خصوص در سبک تیراندازی اول شخص یاد می‌شود.

استودیوی Rare که امروزه با عناوین شاخصی مثل Perfect Dark و Banjo-Kazooie و Sea of Thieves شناخته می‌شود، سال ۲۰۰۲ به خانواده‌ی ایکس‌باکس پیوست و سال ۲۰۱۵ هم شاهد انتشاری از کالکشن آثار این استودیو با نام Rare Reply برای کنسول Xbox One بودیم.

بازی Goldeneye 007 یکی از عناوینی بود که عدم حضورش در این کالکشن به شدت حس می‌شد و طرفداران مدت‌هاست که به عرضه‌ی این اثر برای پلتفرم ایکس‌باکس امیدوارند. حالا شاید این عده بیشتر از همیشه به آرزوی خود نزدیک شده باشند.

سایت TrueAchievements یکی از معروف‌ترین سایت‌های جمع‌آوری اطلاعات درباره‌ی اچیومنت‌ها و راهنمای انجام‌شان، به‌تازگی فهرستی از اچیومنت‌های بازی Goldeneye 007 منتشر کرده که احتمال انتشار آن برای کنسول‌های ایکس‌باکس را از همیشه بیشتر می‌کند.

 

فهرست اچیومنت‌های بازی Goldeneye 007

 

۲۴ سال از انتشار این اثر به‌یادماندنی روی کنسول N64 می‌گذرد، اما تا به حال خبری از انتشار آن روی پلتفرمی دیگری نبوده که دلیل اصلی‌اش، عدم وجود یک توافق نهایی بین مایکروسافت، نینتندو و Metro-Goldwyn-Mayer صاحب فرنچایز جیمز باند ذکر شده است.

حالا به نظر می‌رسد که این توافق بالاخره عملی شده باشد و شاهد عرضه‌ی بازی روی کنسول‌های ایکس‌باکس باشیم. مدتی پیش شاهد لغو ممنوعیت انتشار این اثر در کشور آلمان بودیم که خود نشانه‌ای دیگر برای این اتفاق به حساب می‌آید.

فعلا مشخص نیست که این نسخه یک پورت ساده از بازی اصلی باشد یا شاهد یک ریمستر از آن خواهیم بود. فهرست اچیومنت‌ها نشان می‌دهد که این نسخه شامل هر دو بخش تک‌نفره و چندنفره خواهد بود که یعنی احتمالا تغییراتی در آن اعمال شده تا کاربران امروزی تجربه‌ی راحت‌تری داشته باشند.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.