با جزئیات جدیدی از بازی Elden Ring همراه باشید

همزمان با برگزاری نمایشگاه گیمزکام ۲۰۲۱ سازندگان بازی مورد انتظار Elden Ring اقدام به انتشار اطلاعات جدید از آن کردند.

 

روز گذشته شاهد پایان یافتن نمایشگاه Gamescom 2021 بودیم که میزبان رونمایی از عناوین جدید و نمایش بازی‌های متعدد بود. پیش از شروع نمایشگاه، شرکت مایکروسافت یک استریم با محوریت بازی‌های خود برگزار کرد و مراسم افتتاحیه‌ی نمایشگاه هم با عنوان Opening Night Live برگزار شد.

 

مروری بر مراسم Opening Night Live در نمایشگاه Gamescom 2021

مروری بر رویداد ایکس‌باکس در حاشیه‌ی نمایشگاه Gamescom 2021

 

دیروز اما شرکت Bandai Namco Entertainment و استودیوی From Software جزئیات جدیدی از بازی Elden Ring را با رسانه‌های مختلف در اختیار گذاشتند. استودیوی From Software یک ویدیوی ۱۶ دقیقه‌ای از گیم‌پلی این اثر را به طور خصوصی برای عده‌ی محدودی از رسانه‌ها و تولیدکنندگان محتوا به نمایش گذاشت.

بر اساس این نمایش و اطلاعات، بازیکن قادر است از هر نقطه‌ای در نقشه‌ی بازی اقدام به Fast Travel کند. به جز مسیر خط داستانی، موقعیت‌ها و برخوردهای اختیاری متعددی در بازی وجود دارد. روند بازی هم به صورت غیرخطی است و بنا به مسیری که طی می‌کنید، بازی چند پایان مختلف خواهد داشت.

همچون سری Dark Souls بخشی از داستان‌گویی بازی در محیط‌ها جریان خواهد داشت و با گشت و گذار، اطلاعات زیادی از این دنیا و اتفاقات کسب خواهید کرد. در بازی سیاهچال‌هایی با نام Legacy Dungeons هم وجود دارد که محیط‌شان جدا از نقشه‌ی اصلی بازی است و شما را با چالش زیادی روبرو خواهند کرد.

قبلا مشخص شده بود که بازیکن در Elden Ring امکان اسب‌سواری و مبارزه روی آن دارد. حال سازندگان اعلام کردند که این مکانیک به کلاس‌های خاصی محدود نیست و حتی کلاس‌هایی که کمان‌دار و جادوگر هستند هم می‌توانند روی اسب با دشمنان بجنگند.

رسانه‌های متعددی این عنوان را ترکیبی از بهترین المان‌های موجود در عناوین قبلی «فرام سافتور» یعنی سری Dark Souls و بازی‌های Demon’s Souls و Bloodborne و Sekiro می‌دانند. برای مثال بازی از مکانیک مخفی‌کاری مشابه سکیرو بهره می‌برد و یک سیستم تعادل برای دشمنان (چیزی شبیه به Posture در سکیرو) برای دشمنان وجود دارد که می‌توان آن را شکست تا دشمن آسیب‌پذیرتر شود.

یکی از مکانیک‌های جدید این اثر Guard Counter است که اجازه می‌دهد پس از دفع معمولی حمله‌ی دشمن بلافاصله حمله کنید، منتهی امکان دفع این حمله هم وجود دارد و در واقع ضعیف‌تر از Parry عمل می‌کند.

ساختار جهان بازی این عنوان هم به گونه‌ای است که سایت Polygon از آن به عنوان Breath of the Wild ساخته در سبک فرام سافتور یاد می‌کند. بازی Elden Ring در تاریخ ۲۱ ژانویه ۲۰۲۲ (۱ بهمن ۱۴۰۰) برای پلی‌استیشن ۴ و ۵، ایکس‌باکس سری ایکس و اس، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.