بازی Frostpunk 2 به طور رسمی رونمایی شد

در اقدامی غیرمنتظره، شرکت 11Bit Studios از بازی Frostpunk 2 به طور رسمی رونمایی کرد.

 

شرکت لهستانی 11Bit Studios که توسط برخی از اعضای سابق شرکت CD Projekt تاسیس شده و سابقه‌ی ساخت عنوان تحسین‌شده‌ی This War of Mine را دارد، سال ۲۰۱۸ میلادی اثری با نام Frostpunk را در سبک بقا منتشر کرد.

بازی Frostpunk که گیم‌پلی آن ترکیبی از دو سبک Survival و شهرسازی (City-Building) است، کنترل گروهی از انسان‌های بازمانده از یک فاجعه‌ در قرن نوزدهم را در اختیار بازیکن قرار می‌دهد. زمانی که خورشید قدرت خود را از دست داده و سراسر زمین به جهنمی یخی و برفی تبدیل شده است.

بازی Frostpunk در زمان انتشار مورد استقبال مخاطبان و منتقدان قرار گرفت و تا به حال بیش از سه میلیون نسخه فروش داشته است. همین موفقیت زمینه‌ای شده تا حالا سازندگان به سراغ ساخت قسمت دوم بیایند.

اتفاقات بازی Frostpunk 2 که پنجشنبه هفته‌ی گذشته از آن رونمایی شد ۳۰ سال بعد از قسمت اول جریان دارد. شما می‌توانید تریلر رونمایی بازی را در ادامه مشاهده کنید.

در قسمت دوم «فراست‌پانک» که سی سال پس از یخبندان بزرگ انتهای قسمت اول جریان دارد، انسان‌های بازمانده موفق شده‌اند تا تمدن‌های استوارتری برای خود تشکیل دهند، به خصوص که نفت جایگزین زغال سنگ به عنوان منبع سوخت و تامین انرژی شده است.

بازیکن در این عنوان هم باز نقش رهبر یکی از این تمدن‌ها را به عهده دارد که باید مردم خود را از خطرات محیط و همچنین دیگر انسان‌ها در امان نگه دارد. یکی از کارگردانان بازی Jakub Stokalski در مصاحبه با سایت PC Gamer عنوان کرد که Frostpunk 2 بیشتر یک اثر پساآخرالزمانی است، در حالی که قسمت اول حکم یک عنوان آخرالزمانی داشت.

در حال حاضر جزئیاتی از گیم‌پلی یا مکانیک‌های بازی در دسترس نیست، اما می‌دانیم که با اثری بزرگ‌تر نسبت به قسمت اول طرف خواهیم بود و عنصر نفت نقشی مهم در گیم‌پلی خواهد داشت.

شرکت 11Bit Studios هیچ جزئیاتی از تاریخ انتشار یا پلتفرم‌های مقصد Frostpunk 2 اعلام نکرد و تنها ذکر شد که بازی در مراحل اولیه‌ی ساخت قرار دارد. البته می‌توان حدس زد که در وهله‌ی اول، بازی برای رایانه‌های شخصی در دسترس قرار بگیرد.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.