بازی Forza Horizon 5 بزرگ‌ترین لانچ تاریخ استودیوهای ایکس‌باکس را رقم زد

با اعلام رسمی مدیر ایکس‌باکس بازی Forza Horizon 5 موفق شده تا بزرگ‌ترین لانچ تاریخ استودیوهای بازی‌سازی مایکروسافت را رقم بزند.

 

پنجمین قسمت از سری بازی رانندگی «فورتزا هورایزن» از دیروز برای ایکس‌باکس سری ایکس و اس، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار گرفته است. بازی از نظر منتقدان بسیار موفق عمل کرده و در حال حاضر میانگین نمرات ۹۲ را در سایت متاکریتیک دارد. استقبال گسترده از بازی هم چهار روز زودتر از انتشار عمومی آغاز شد.

 

یک میلیون نفر پیش از انتشار رسمی بازی Forza Horizon 5 آن را تجربه کرده‌اند

 

حالا و پس از گذشت یک روز انتشار، مدیر بخش ایکس‌باکس در شرکت مایکروسافت یعنی «فیل اسپنسر» با انتشار یک توییت اعلام کرد که این اثر در روز اول انتشار بیش از ۴.۵ میلیون بازیکن را جذب کرده است.

به این ترتیب بازی Forza Horizon 5 بزرگ‌ترین لانچ تاریخ استودیوهای ایکس‌باکس را رقم زد. طبق گفته‌ی اسپنسر، تعداد بازیکنان فورتزا هورایزن 5 در روز انتشار سه برابر تعداد کسانی است که قسمت چهارم را در روز اول تجربه کرده‌اند.

طبق آمار تا به حال ۱.۲ میلیون نفر نسخه‌ی پرمیوم بازی با قیمت ۹۹ دلار را خریده‌اند. این استقبال در وضعیتی رخ داده که قسمت پنجم Forza Horizon در سرویس گیم پس هم قرار دارد.

سرویس گیم پس طی ماه‌های اخیر میزبان عناوین متعددی بوده که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به Back 4 Blood و Age of Empires IV اشاره کرد. طی دو ماه پیش رو هم قرار است شاهد اضافه شدن بازی مورد انتظار Halo Infinite و آثار شاخص دیگری مثل ریمستر GTA: San Andreas باشیم.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.