بهار سال آینده منتظر اطلاعات جدید از بازی Final Fantasy XVI باشید

تهیه‌کننده‌ی بازی مورد انتظار Final Fantasy XVI از انتشار اطلاعات جدید در بهار سال آینده خبر داد.

 

تابستان سال گذشته بود که شرکت Square Enix با نمایش یک تریلر در رویداد PlayStation Showcase از شانزدهمین قسمت در سری «فاینال فانتزی» رونمایی کرد.

پس از این نمایش، دیگر خبر مهمی از این اثر مورد انتظار نشنیده‌ایم و هنوز تاریخ انتشار و پلتفرم‌هایی نهایی آن هم به طور دقیق مشخص نیست. هنگام رونمایی این تصور وجود داشت که بازی برای رایانه‌های شخصی هم منتشر خواهد شد، اما اسکوئر اینکس این مسئله را تکذیب و اعلام کرد که در حال حاضر «فاینال فانتزی ۱۶» تنها برای PS5 در دست تولید قرار دارد.

اسکوئر اینکس و تهیه‌کننده‌ی بازی Naoki Yoshida (کارگردان و تهیه‌کننده‌ی قسمت چهاردهم) پیش از این وعده داده بودند که نمایش بعدی بازی تا پایان سال ۲۰۲۱ رخ خواهد داد، اما با بیانیه‌ی جدیدی که منتشر شده می‌دانیم چنین چیزی محقق نخواهد شد.

نائوکی یوشیدا در بیانیه‌ای که امروز منتشر شده، اعلام کرد به خاطر چالش‌های توسعه که ناشی از شیوع ویروس کروناست، تیم سازنده شش ماه از برنامه‌ی قبلی خود عقب‌تر افتاده و در نتیجه، تاریخ نمایش و انتظار اطلاعات جدید از بازی Final Fantasy XVI هم به تعویق افتاده است.

یوشیدا عنوان کرده که این زمان بیشتر برای افزایش کیفیت بخش بصری، تعریف دوباره‌ی مکانیک‌های مبارزه، کامل کردن نبردهای مهم، تکمیل نهایی کات‌سین‌ها و در نهایت بهینه کردن بازی صرف خواهد شد.

حال طبق گفته‌ی یوشیدا، باید در بهار سال آینده منتظر اطلاعات تازه از این اثر مورد انتظار باشیم؛ قسمت شانزدهم فاینال فانتزی توسط همان بخشی از اسکوئر اینکس ساخته می‌شود که وظیفه‌ی پشتیبانی و توسعه‌ی قسمت چهاردهم را بر عهده دارد. کارگردان بازی Hiroshi Takai بیشتر به خاطر ساخت بازی The Last Remnant مشهور است.

با توجه به تاخیر پیش آمده، این سوال پیش می‌آید که آیا ممکن است تاریخ انتشار Final Fantasy XVI تا سال ۲۰۲۳ میلادی به تعویق بیفتد؟ جواب این سوال را احتمالا در بهار سال بعد خواهیم گرفت.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.