آیا بازی Final Fantasy 7 Remake برای پی سی در راه است؟

شواهدی تازه نشان می‌دهد که در آینده‌ای نه‌چندان دور باید منتظر انتشار بازی Final Fantasy 7 Remake برای پی سی باشیم.

 

شرکت ژاپنی Square Enix سازنده و ناشر سری مشهور و باقدمت «فاینال فانتزی» طی سال‌های گذشته روی خوش‌تری به پلتفرم PC نشان داده و در این مدت، تقریبا هر نسخه‌ای که برای رایانه‌های شخصی در دسترس نبوده را از طریق استیم یا فروشگاه اپیک گیمز منتشر کرده است.

این قضیه اما یک استثنای بزرگ دارد که چیزی نیست جز ریمیک قسمت هفتم که در سال ۲۰۲۰ برای PS4 و نسخه‌ی نسل نهمی آن با پسوند Intergrade سه ماه پیش برای PS5 منتشر شد. همچنین به احتمال زیاد قسمت شانزدهم فاینال فانتزی هم زمان انتشار در انحصار نسل پنجم پلی‌استیشن خواهد بود.

اما به‌تازگی برنامه‌ای به نام EpicData Tracker که برای بررسی و تحلیل داده‌های موجود در سایت فروشگاه اپیک گیمز طراحی شده، ارجاع‌هایی را به بازی Final Fantasy 7 Remake در آن پیدا کرده که یعنی احتمالا در آینده شاهد انتشار آن برای پی سی خواهیم بود.

همین برنامه طی چند روز گذشته داده‌هایی را یافته بود که به وجود یک ریمستر از بازی Alan Wake هم اشاره می‌کرد؛ موردی که احتمالش با پدیدار شدن صفحه‌ی مخصوص بازی در یک خرده‌فروشی تایوانی بیشتر شد.

اگر قرار بر انتشار ریمیک قسمت هفتم فاینال فانتزی روی PC باشد، دسامبر ۲۰۲۱ زودترین زمان ممکن خواهد بود. شرکت سونی قراردادی یک ساله با Square Enix برای انحصاری بودن این عنوان بسته بود که با انتشار نسخه‌ی Intergrade این انحصار برای شش ماه دیگر تمدید شد.

این انحصار تا ۱۰ دسامبر ۲۰۲۱ ادامه دارد که یعنی سه ماه دیگر به اتمام خواهد رسید و اسکوئر انیکس قادر به انتشار آن روی پلتفرم‌های دیگر از جمله PC خواهد بود. با توجه به انتشار انحصاری کالکشن سری Kingdom Hearts روی فروشگاه اپیک گیمز، احتمال وقوع اتفاق مشابه برای ریمیک «فاینال فانتزی ۷» دور از ذهن نیست.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.