پورت پی‌سی ریمیک فاینال فانتزی 7 ضعیف‌تر از چیزی است که انتظار دارید

طبق بازخوردهای منتشر شده از نسخه‌ی پی‌سی ریمیک فاینال فانتزی 7 ظاهرا این پورت با مشکلات متعددی همراه است.

 

شرکت Square Enix در جریان مراسم The Game Awards 2021 از انتشار بازی Final Fantasy 7 Remake Intergrade برای رایانه‌های شخصی خبر داد. در حال حاضر هم دو روز از عرضه‌ی این اثر در استور اپیک گیمز می‌گذرد.

این ریمیک یکی از اولین بازی‌های پلتفرم PC است که با قیمت ۷۰ دلار در دسترس قرار می‌گیرد. اما محصولی که یک سال از عرضه‌اش روی PS5 گذشته، ارزش چنین قیمتی را دارد؟ جواب در حال حاضر بیشتر به سمت «نه» تمایل دارد.

طبق بازخوردهای منعکس شده از نسخه‌ی پی‌سی ریمیک فاینال فانتزی 7 این پورت با مشکلات فراوانی روبرو است که تجربه‌ی آن را دشوار می‌کند. طبق گزارش افراد مختلف از جمله اعضای تیم Digital Foundry که مشهورترین گروه در زمینه‌ی آنالیز فنی بازی‌های ویدیویی هستند، این پورت روی سیستم‌های مختلف با بریدگی و پرش فراوان تصویر همراه است.

این مشکل حتی روی قدرتمندترین کارت‌ها مثل RTX 3090 هم وجود دارد و مانع از تجربه‌ی روان بازی می‌شود. نکته‌ی عجیب دیگر، تعداد کم تنظیمات گرافیک برای شخصی‌سازی است که امروزه برای یک بازی بزرگ در سطح ریمیک فاینال فانتزی 7 یک نکته‌ی منفی به حساب می‌آید.

تنها تنظیمات موجود در منوی بازی برای گرافیک، فعلا به موارد موجود در تصویر زیر محدود است.

تنظیمات گرافیک پورت پی‌سی ریمیک فاینال فانتزی 7

همان طور که می‌بینید، هیچ گزینه‌ای برای VSync یا تنظیم Anti-Aliasing و افکت‌های مختلف مثل Motion Blur وجود ندارد. این پورت مشابه نسخه‌ی کنسولی، برای رسیدن به فریم‌ریت هدف (که تنها چهار حالت دارد)، وضوح تصویر را به صورت داینامیک تغییر می‌دهد که خود منشا بروز برخی از مشکلات است.

مورد دیگری که بیشتر از قبل باعث تعجب می‌شود، این است که اسکوئر اینکس پیش از این پورت‌های خیلی خوبی از عناوین مختلف خود مثل Final Fantasy XV یا Kingdom Hearts III برای رایانه‌های شخصی منتشر کرده که آزادی عمل خوبی به کاربر می‌دادند. اما مشخص نیست که چرا ریمیک قسمت هفتم فاینال فانتزی با این همه کم‌کاری روبروست.

بازی Final Fantasy 7 Remake Intergrade که شامل ریمیک بازی اصلی به همراه بسته‌ی الحاقی Episode Intermission می‌شود، در حال حاضر به صورت انحصاری روی فروشگاه شرکت اپیک گیمز قرار دارد، اما طبق فایل‌های استخراج شده، این اثر پس از پایان قرارداد انحصار روی استیم هم عرضه خواهد شد.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.