کاربران استیم از عملکرد فنی بازی Elden Ring رضایت ندارند

با وجود استقبال فوق‌العاده از بازی Elden Ring بسیاری از کاربران استیم از عملکرد فنی نه‌چندان مطلوب آن ناراضی هستند.

 

دیروز بالاخره شاهد انتشار یکی از مورد انتظارترین بازی‌های سال ۲۰۲۲ میلادی یعنی Elden Ring بودیم؛ اثری که به لطف استقبال فوق‌العاده‌ی منتقدان و کسب میانگین نمرات ۹۷ در سایت متاکریتیک، یکی از بهترین بازی‌های تاریخ به حساب می‌آید.

این روند استقبال کم‌نظیر از سوی مخاطبان هم دیده شد و شاهد ثبت دو رکورد برای این بازی در پلتفرم‌های توییچ و استیم بودیم. اول ثبت رکورد ۹۱۰ هزار بیننده‌ی همزمان که آن را به شانزدهمین اثر محبوب در تاریخ توییچ تبدیل کرد و همچنین ثبت آمار ۷۶۵ هزار بازیکن همزمان در استیم که آن را در رتبه‌ی ۷ محبوب‌ترین عناوین تاریخ استیم از این لحاظ قرار داده است.

برای مقایسه، دو اثر دیگر استودیوی From Software یعنی Dark Souls 3 و Sekiro: Shadows Die Twice به ترتیب رکورد ۱۳۰ و ۱۲۰ هزار بازیکن همزمان را در استیم ثبت کرده بودند که یعنی Elden Ring در زمان انتشار نزدیک به ۶ برابر آن‌ها بازیکن داشته است.

البته این عنوان با وجود نمرات بالا و موفقیت باورنکردنی در زمان انتشار، بی‌نقص نیست و هنوز با مشکلاتی در بحث فنی به خصوص روی پی‌سی دست و پنجه نرم می‌کند که می‌تواند تجربه‌ی بازیکن را تحت تاثیر قرار دهد.

همین قضیه هم باعث شده تا کاربران استیم به طور کامل از عملکرد فنی بازی Elden Ring رضایت نداشته باشند و نقدهای منفی برای آن ثبت کنند. اگر همین حالا به صفحه‌ی بازی در استیم سر بزنید، از حداقل ۴۹ هزار نقد ثبت شده ۳۴ درصد آن‌ها منفی هستند که وضعیت نقدها را در حالت Mixed قرار داده است.

اکثر این نقدها به مشکلات منفی و بهینه نبودن بازی روی رایانه‌های شخصی اشاره کرده‌اند. برای مثال حتی با کارت گرافیک قدرتمندی مثل RTX 3080 در تنظیمات بالا و وضوح 1080p هم فریم‌ریت بازی به ۶۰ نمی‌رسد. این مورد حتی در نسخه‌های کنسولی هم دیده می‌شود که فریم‌ریت ثابت نیست.

بازی همچنین از افت‌فریم‌های متعدد، کرش کردن و عدم پشتیبانی از مانیتورهای اولتراواید رنج می‌برد. شرکت Bandai Namco Entertaniment ناشر بازی اعلام کرده بود که پچ روز اول بسیاری از این موارد را حل خواهد کرد، اما ظاهرا که چنین اتفاقی نیفتاده است.

از آن‌جا که در عناوین سولزلایک واکنش به موقع اهمیت زیادی دارد، فریم‌ریت ثابت و روان بودن تصویر المان مهمی است تا بازیکن بتواند به موقع در برابر حملات واکنش دهد. برای همین مشکلات فریم‌ریت تا این اندازه به چشم می‌آید.

باید منتظر ماند و دید استودیوی From Software چه زمانی پچ بعدی را منتشر خواهد کرد تا این ایرادها به حداقل برسد. بازی Elden Ring هم‌اکنون برای پلی‌استیشن ۴ و ۵، ایکس‌باکس سری ایکس و اس، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی در دسترس است.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.