شرکت الکترونیک آرتز قصد تغییر نام سری فیفا را دارد

شرکت الکترونیک آرتز امروز اعلام کرد که قصد دارد در آینده نام سری بازی ورزشی فیفا را تغییر دهد.

 

دو سال پیش بود که شرکت ژاپنی کونامی تصمیم گرفت تا نام سری فوتبال معروف خود یعنی Pro Evolution Soccer یا به اختصار PES را تغییر دهد. اقدامی که نتیجه‌اش عوض شدن نام این سری به eFootball بود.

کونامی در کنار یک نام جدید، وعده‌ی پیشرفت‌های چشمگیری را در این سری داد و علاوه بر تغییر انجین گرافیکی به آنریل، نسخه‌ی جدید با نام eFootball 2022 را به صورت Free-to-Play منتشر کرد، اما نتیجه‌ی نهایی بسیار ناامیدکننده بود و با وجود ایرادات فراوان، نقدهای منفی زیادی به آن وارد شد.

حالا نوبت به شرکت الکترونیک آرتز رسیده تا در حرکتی غیرمنتظره، خبر از تغییر نام سری محبوب فیفا در آینده بدهد. الکترونیک آرتز طی بیانیه‌ای که در پی عرضه‌ی موفقیت‌آمیز بازی FIFA 22 منتشر شد این موضوع را اعلام کرد.

الکترونیک آرتز گفته که در حال بررسی دوباره توافق‌نامه‌ی خود با سازمان فیفا است تا ببیند آیا می‌تواند در آینده نام این سری شبیه‌ساز ورزش فوتبال را تغییر دهد یا خیر.

این شرکت اعلام کرد که قادر است تا همکاری خود با سازمان فیفا را قطع کند و در نتیجه، نام جدیدی را برای این فرنچایز برگزیند. این اتفاق تاثیری روی لایسنس لیگ‌ها، بازیکنان و استادیوم‌ها نخواهد داشت؛ چرا که قرارداد آن‌ها جدا از تفاهم‌نامه‌ی بین EA و فیفا است.

در این بیانیه آمده که الکترونیک آرتز با بیش از ۳۰۰ پارتنر قرارداد لایسنس امضا کرده که به آن‌ها حق استفاده از نام و ظاهر ۱۷ هزار بازیکن در بیش از ۷۰۰ تیم و ۱۰۰ استادیوم و ۳۰ لیگ سراسر دنیا را در بازی‌هایش می‌دهد.

حالا این‌که چرا الکترونیک آرتز به فکر چنین اقدامی افتاده دقیقا مشخص نیست، اما می‌توان آن را به اقدام مشابهی که شرکت کونامی انجام داد مرتبط دانست. همچنین با این کار، الکترونیک آرتز دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌ی اضافه به فیفا برای استفاده از نام این سازمان نخواهد داشت.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.