آیا نمایشگاه E3 2022 به طور کامل لغو خواهد شد؟

با توجه به تداوم روند شیوع کرونا و گونه‌ی آمیکرون، این احتمال وجود دارد که نمایشگاه E3 2022 به طور کامل لغو شود.

 

یکی از بزرگ‌ترین تغییراتی که شیوع ویروس کرونا در صنعت بازی‌های ویدیویی ایجاد کرد، تحول رویدادها و نمایشگاه‌های مختلف بود که بسیاری از آن‌ها شکل دیجیتالی به خود گرفتند و به جای دعوت از مخاطبان از سراسر دنیا برای حضور فیزیکی، اتفاقات را در قالب لایواستریم به اطلاع می‌رسانند.

اما بزرگ‌ترین نمایشگاه این صنعت یعنی E3 طی دو سال اخیر با فراز و نشیب‌های فراوانی دست و پنجه نرم کرده است؛ ابتدا لغو کامل در سال ۲۰۲۰ و بعد از آن برگزاری به صورت دیجیتالی در سال ۲۰۲۱ و حالا سال ۲۰۲۲ و رویدادی که هنوز سرنوشتش به طور دقیق مشخص نیست.

سازمان ESA که مسئول برگزاری این نمایشگاه است، دو هفته‌ی پیش اعلام کرد که با توجه به تداوم روند شیوع کرونا، نمایشگاه E3 2022 برای دومین بار در تاریخ به صورت دیجیتالی برگزار خواهد شد، اما یک گزارش جدید ادعای دیگری را مطرح می‌کند.

«جف گراب» ژورنالیست مطرح این صنعت این بار در قالب یک ویدیو در پلتفرم تیک‌تاک گفته که نمایشگاه امسال نه تنها به صورت حضوری برگزار نخواهد شد، بلکه احتمالا خبری از حالت دیجیتالی آن هم نخواهد بود.

البته چنین چیزی هنوز قطعی و رسمی نیست، اما با توجه به سابقه‌ی گراب در مطرح کردن ادعاهای معتبر چنین چیزی تا حد زیادی حقیقت دارد. در صورت لغو E3 2022 این دومین بار در تاریخ است که شاهد برگزاری این نمایشگاه از زمان آغازش نیستیم.

حتی با وجود نبودن چنین رویداد بزرگی، باز هم در تابستان سال آینده شاهد برگزاری رویداد Summer Game Fest 2022 توسط تهیه‌کننده و مجری مراسم The Game Awards یعنی «جف کیلی» خواهیم بود که قرار است طی این فصل، میزبان رونمایی‌ها و نمایش‌های متعددی باشد.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.