10 غایب بزرگ در رویداد E3 2021

رویداد E3 2021 که از ۲۲ تا ۲۵ خرداد ماه جریان داشت، میزبان نمایش‌ها و رونمایی‌های متعددی بود که بسیاری از آن‌ها ما را هیجان‌زده کردند. با این حال اما فقدان شرکت‌هایی مثل سونی حس می‌شد. شرکت‌های متعددی چون الکترونیک آرتز، کپکام و Warner Bros هم حضور کمرنگی داشتند و دست پر به این رویداد نیامده بودند. عناوینی هم بودند که انتظار داشتیم تا آن‌ها را در E3 امسال ببینیم. میان تمام غایبان E3 2021 غیبت ۱۰ بازی بیشتر به چشم آمد که در ادامه آن‌ها را مرور می‌کنیم.

 

بازی Bayonetta 3

1. Bayonetta 3

میان سه بازی مورد انتظار برای کنفرانس شرکت نینتندو که بالاتر به آن اشاره کردیم، قسمت سوم «بایونتا» هم وجود داشت که متاسفانه هیچ نمایشی از آن ندیدیم. طی این چهار سالی که از رونمایی بازی گذشته، استودیوی PlatinumGames بارها گفته که روند ساخت بازی به خوبی پیش می‌رود و حتی «هیدکی کامیا» کارگردان بازی هم همین اواخر با لحنی تند گفته که این ابراز نگرانی‌ها از سوی مخاطبان دیگر ما را کلافه کرده است! خب این که برای مخاطب و طرفدار جواب نمی‌شود. به خصوص که پلتینیوم گیمز طی همین بازه، سه بازی کاملا جدید و یک ریمستر منتشر کرده و همین حالا در کنار «بایونتا ۳» روی Babylon’s Fall کار می‌کند. به نفع خود پلتینیوم گیمز که زودتر اطلاعات تازه‌ای از بازی رو کند، چون کاسه‌ی صبر طرفداران دیگر خالی شده است.

 

بازی Beyond Good & Evil 2

2. Beyond Good & Evil 2

آیا ساخت Beyond Good of Evil 2 متوقف و بازی لغو شده است؟ این سوالی است که ذهن مخاطبان این اثر را دو سه سال درگیر کرده و یوبی‌سافت جوابی برای آن ندارد. متاسفانه قسمت جدید Ubisoft Connect برای رویداد E3 2021 هم این سوال را جواب نداد و یک سال دیگر را هم بدون حضور Beyond Good & Evil 2 رد کردیم. با توجه به این‌که خالق قسمت اول و کارگردان قسمت دوم یعنی «میشل انسل» هم چند ماه پیش از یوبی‌سافت جدا شد، نگرانی‌ها درباره‌ی روند ساخت بازی افزایش پیدا کرد و خیلی‌ها معتقدند که بازی به طور لغو شده است. امیدواریم یوبی‌سافت هر چه زودتر وضعیت بازی را شفاف کند تا غیبت‌های متعددش این قدر روی اعصاب نباشد.

 

بازی Dead Island 2

3. Dead Island 2

قسمت دوم Dead Island دیگر تبدیل به یک افسانه شده است. هفت سال از رونمایی این اثر می‌گذرد و طی این مدت یک چرخه‌ی ثابت را شاهد بودیم؛ یک استودیو ساخت آن را به عهده می‌گیرد، تولید بازی توسط ناشر تایید می‌شود، بازی در سکوت می‌رود، بعد از مدتی ناشر می‌آید و می‌گوید یک تیم جدید تولید را به عهده گرفته و بازی هنوز در حال ساخت و همین چرخه تکرار می‌شود. تیم سازنده‌ی بازی Dead Island 2 تا به حال دو بار عوض شده و آخرین خبر رسمی از آن به دو سال پیش باز می‌گردد. باید دید بالاخره این طلسم در سال جاری می‌شکند یا خیر.

 

بازی Fable

4. Fable

قبل از شروع E3 2021 هم احتمال کمی داده می‌شد که قسمت جدید سری Fable در این رویداد حضور داشته باشد. ولی یک اتفاق باعث شد تا حسابی دل‌مان بخواهد آن را هر چه زودتر ببینیم. آن اتفاق چیزی نبود جز نمایش فوق‌العاده‌ی Forza Horizon 5 که سازنده‌اش استودیوی Playground Games روی فیبل جدید کار می‌کند. یک لحظه تصور کنید که نسخه‌ی بعدی فیبل گرافیکی مشابه «فورتزا هورایزن ۵» داشته باشد. حتی تصورش هم مو به تن آدم سیخ می‌کند! قدرت فنی بی‌نظیر این تیم، آدم را به این فکر می‌اندازد که آن‌ها با ابزارهای قدرتمندی که دارند، چه دنیای پرجزئیات و وسیعی برای فیبل خلق خواهند کرد.

 

بازی Final Fantasy XVI

5. Final Fantasy XVI

واقعا جای تعجب داشت که تقریبا مهم‌ترین پروژه‌ی فعلی شرکت Square Enix جایی در رویداد E3 2021 نداشته باشد. خود اسکوئر اینکس قبلا گفته بود که در سال جاری اطلاعات جدیدی از قسمت شانزدهم «فاینال فانتزی» منتشر خواهد کرد و E3 2021 هم بهترین بستر برای این کار به نظر می‌رسید. البته با توجه به تمرکز بالایی که شوکیس این شرکت روی عنوان جدید Guardians of the Galaxy داشت، این حدس را می‌توان زد که شاید اسکوئر اینکس نخواسته با حضور FF XVI نمایش آن اثر را کمرنگ کند و ترجیح داده زمان دیگری به آن بپردازد تا هر دو بازی نمایش شایسته‌‌ای داشته باشند.

 

بازی Metroid Prime 4

6. Metroid Prime 4

طرفداران نینتندو انتظار داشتند تا این شرکت در کنفرانس اینترنتی ویژه‌ی خود برای E3 2021 سه بازی خاص را نمایش دهد که یکی از آن‌ها Metroid Prime 4 باشد. این درست که نینتندو به جای این عنوان یک نسخه‌ی جدید با نام Metorid Dread رونمایی کرد و به این ترتیب، طرفداران سری متروید حالا دو بازی پیش رو دارند، ولی جای خالی Metroid Prime 4 به هیچ وجه پر نشد. در حال حاضر ۱۴ سال از انتشار قسمت سوم و ۴ سال از رونمایی قسمت چهارم می‌گذرد و عاشقان این سری بیشتر از همیشه، تشنه‌ی نمایش و تجربه‌ی آن هستند.

 

بازی Pragmata

7. Pragmata

بازی جدید شرکت کپکام با نام Pragmata اولین بار در مراسم اینترنتی شرکت سونی مخصوص رونمایی PS5 نمایش داده شد، اما پس از آن دیگر هیچ خبری درباره‌اش نشنیدیم. کپکام پیش از شروع E3 2021 اعلام کرده بود که شوکیس جداگانه خواهد داشت و همین موضوع، ما را به نمایش جدید Pragmata امیدوار کرده بود که متاسفانه امیدمان نقش بر آب شد. تنها چیزی که از بازی می‌دانیم این است که یک اثر اکشن خواهد بود و در آینده‌ای دور، روی کره‌ی ماه جریان خواهد داشت.

 

بازی Senua’s Saga: Hellblade II

8. Senua’s Saga: Hellblade II

وقتی فیل اسپنسر در انتهای کنفرانس ایکس باکس روی صحنه آمد، احتمالا اکثرمان برای نمایش جدید و نفس‌گیر قسمت دوم Hellblade آماده شده بودیم، اما متاسفانه این اتفاق نیفتاد و روایت ماجراهای جدید شخصیت Senua در این کنفرانس جایی نداشت. خبر خوب این‌که پشت صحنه‌ی ساخت بازی قرار است در یک لایواستریم اینترنتی، امشب ۲۷ خرداد ساعت ۲۳:۳۰ نمایش داده شود و شاید بخش‌هایی از گیم‌پلی آن را ببینیم.

 

بازی Silent Hill

9. Silent Hill

شرکت کونامی در ابتدا اعلام کرده بود که در رویداد E3 2021 حضور خواهد داشت. همین خبر کافی بود تا خیل عظیمی از طرفداران سری بازی‌هایی چون «سایلنت هیل» یا «کسلوانیا» امیدوار به یک اتفاق تازه باشند، اما یک ماه و نیم پیش از آغاز رویداد تصمیم متفاوتی گرفت و از عدم حضورش در E3 امسال خبر داد. این خبر قطعا حال خیلی‌ها را گرفت که منتظر یک نسخه‌ی جدید از سایلنت هیل بودند. شایعاتی وجود داشت که قسمت جدید این سری در مراسم Summer Game Fest به عنوان یک اثر انحصاری پلی‌استیشن معرفی شود. البته غیبت سایلنت هیل از یک لحاظ منطقی است، چرا که اگر واقعا این اثر انحصاری پلی‌استیشن باشد، پس سونی آن را در مراسم جداگانه‌ی خود نمایش خواهد داد.

 

بازی Suicide Squad: Kill the Justice League

10. Suicide Squad: Kill the Justice League

بدون شک یکی از عناوینی که خیلی‌ها به شدت مشتاق نمایش‌اش در E3 2021 بودند، اثر جدید خالقان سری Batman Arkham بود. متاسفانه شرکت برادران وارنر چند روز مانده به شروع E3 2021 رسما اعلام کرد که این عنوان و چند اثر دیگر مثل Gotham Knights و Hogwarts Legacy هم در رویداد امسال حضور نخواهند داشت و به این ترتیب، آب پاکی را روی دست همه ریخت. شاید این سوال پیش بیاید که اگر آثاری تا این حد مورد انتظار در بزرگ‌ترین رویداد صنعت بازی‌هایی ویدیویی حاضر نباشند، پس قرار است کجا آن‌ها را ببینیم؟ جواب این است که آثار اقتباسی از کمیک‌های DC در رویداد DC Fandome که مهر ماه امسال برگزار خواهد شد، نمایش جدید دارند که Suicide Squad هم جزو آن‌هاست.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.