کارگردان بازی مورد انتظار Diablo 4 از بلیزارد جدا شد

در ادامه‌ی موج استعفاها از شرکت بلیزارد این بار چند عضو کلیدی از جمله کارگردان بازی مورد انتظار Diablo 4 از این استودیو جدا شدند.

 

اگر پیگیر مهم‌ترین اخبار صنعت بازی‌های ویدیویی باشید، پس بدون شک طی چند هفته‌ی اخیر در جریان حواشی مرتبط با شرکت Activision Blizzard و رسوایی‌های به بار آمده هستید. جریانی که با شکایت یک دپارتمان حمایت از کارمندان در ایالت کالیفرنیا از این ناشر معروف آغاز شد.

 

بازیکنان بازی World of Warcraft به رسوایی‌های اخیر اکتیویژن بلیزارد واکنش نشان دادند

 

این شکایت که حاصل تحقیقاتی دو ساله بود، نشان می‌داد که خالق فرنچایزهای World of Warcraft و Diablo سال‌هاست که از درون دچار تبعیض جنسیتی و فشار کاری بالاست.

این تحقیقات مشخص کرد که «الکس افراسیابی» یکی از کارگردان‌های سابق WoW که سال گذشته در سکوت از بلیزارد اخراج شد، یکی از اصلی‌ترین عاملان این تبعیض و همچنین، آزار و اذیت کارمندان زن در بلیزارد است.

یکی دیگر از متهمان این شکایت J. Allen Brack مدیر بلیزارد بود که هفته‌ی پیش از سمت خود استعفا داد. دیروز اما افراد بیشتری در بلیزارد از کار خود استعفا دادند که کارگردان بازی مورد انتظار Diablo 4 هم بین آن‌هاست.

این افراد که تمام‌شان متهم به رفتار نامناسب با کارمندان زن در بلیزارد هستند، شامل Luis Barriga کارگردان «دیابلو ۴» و Jesse McCree طراح ارشد بازی و همچنین Jonathan LeCraft از طراحان World of Warcraft می‌شوند.

یک سخنگوی اکتیویژن بلیزارد اعلام کرده که همزمان با جدایی این افراد، در حال جایگزینی آن‌هاست و به خوبی این روند پیگیری می‌شود. طبق ادعای سایت کوتاکو، یکی از طراحان ارشد حاضر در بلیزارد با نام Cory Stockton هم قرار بود از این شرکت جدا شود، اما هنوز در سمت خود باقی مانده است.

این حواشی پیش آمده از تمام جهات روی فعالیت استودیوی بلیزارد تاثیر گذاشته و مدتی پیش باعث شد تا انتشار بازی موبایلی Diablo Immortal تا سال میلادی آینده به تعویق بیفتد. باید دید که آیا قسمت چهارم و ریمیک قسمت دوم هم با تاخیر در عرضه مواجه خواهند شد یا خیر.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.