آیا سری بازی Dead Space توسط الکترونیک آرتز احیا خواهد شد؟

ظاهرا شرکت الکترونیک آرتز قصد دارد تا یکی از آی‌پی‌های محبوب خود را دوباره احیا کند و بسیاری معتقدند این آ‌ی‌پی سری بازی Dead Space خواهد بود.

 

«جف گراب» ژورنالیست معروف صنعت بازی‌های ویدیویی که در سایت GamesBeat فعالیت می‌کند، طی ویدیوی تازه‌ای که منتشر کرده، ادعا دارد شرکت الکترونیک آرتز قصد دارد تا در رویداد EA Play که در تابستان برگزار خواهد شد، یکی از آی‌پی‌های محبوب خود را احیا کند.

این احیا توسط استودیوی EA Motive انجام خواهد شد که سال گذشته بازی Star Wars: Squadrons را روانه‌ی بازار کرد. احتمال زیادی وجود دارد که الکترونیک آرتز بخواهد سری بازی Dead Space را احیا کند.

اولین نسخه از سری Dead Space توسط استودیوی Visceral Games که در آن زمان EA Redwood Shores نام داشت ساخته و در سال ۲۰۰۸ ساخته شد.

حتما بخوانید: بهترین بازی های ترسناک جهان تا سال 2021

قسمت‌های اول و دوم در زمان خود از سوی منتقدان و مخاطبان، مورد استقبال خیلی خوبی قرار گرفتند، اما فروش بازی طبق انتظارات EA نبود و در نتیجه، قسمت سوم که در سال ۲۰۱۳ منتشر شد، قدری از فضای ترسناک فاصله گرفت و به سبک اکشن متمایل شد.

پس از Dead Space 3 شرکت الکترونیک آرتز پروژه‌های دیگری را به استودیوی Visceral Games واگذار کرد و دیگر خبری از ماجراهای «آیزاک کلارک» شخصیت اصلی سری نشد.

این استودیو طی دو سه سال انتهایی فعالیت خود، روی یک پروژه‌ی وسیع بر مبنای فرنچایز استار وارز کار می‌کرد که Amy Hennig خالق سری Uncharted هم در ساخت آن نقش داشت. متاسفانه در نهایت، الکترونیک آرتز تصمیم به تعطیلی این استودیو در سال ۲۰۱۷ گرفت و پروژه‌ی استار وارز هم لغو شد.

در حال حاضر احیای Dead Space تنها در حد شایعه‌ست و هنوز نمی‌دانیم که آیا الکترونیک آرتز قصد احیای یکی از آی‌پی‌های خود را دارد یا خیر. همچنین امکان دارد این احیا برای یک بازی دیگر باشد و طرفداران Dead Space به آرزوی خود نرسند.

دوره‌ی جدید رویداد EA Play روز ۳۱ تیر یا ۱ مرداد برگزار خواهد شد. تمرکز اصلی این رویداد، رونمایی یک بخش جدید برای بازی Battlefield 2042 خواهد بود.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.