نسخه‌ی نسل نهم بازی Cyberpunk 2077 هم‌اکنون در دسترس است

استودیوی CD Projekt Red دیشب بالاخره نسخه‌ی نسل نهم بازی Cyberpunk 2077 را در دسترس عموم قرار داد.

 

طی بیشتر از یک سالی که از انتشار عنوان پرحاشیه‌ی «سایبرپانک ۲۰۷۷» می‌گذرد، تیم سازنده تلاش کرده با پچ‌ها و آپدیت‌های مختلف، مشکلات و باگ‌های آن را به حداقل برساند. نسخه‌ی مخصوص برای کنسول‌های Xbox Series X|S و PS5 شاید مهم‌ترین چیزی بوده که سازندگان زودتر به ارمغان نیاوردند.

خوشبختانه این انتظار دیشب به پایان رسید و استودیوی CD Projekt Red به طور رسمی، آپدیت نسخه‌ی نسل نهم بازی Cyberpunk 2077 را در دسترس قرار داد. این آپدیت در قالب پچ ۱.۵ منتشر شده است.

این پچ که روی تمام پلتفرم‌های ممکن عرضه شده، تنها شامل آپدیت نسل نهم نمی‌شود و شامل تغییرات فراوانی است که آن را به بزرگ‌ترین آپدیت بازی تا به حال تبدیل می‌کند. استودیوی Cd Projekt Red دیروز و طی یک لایواستریم، جزئیات این پچ را شرح داد که در ادامه به مهم‌ترین آن‌ها می‌پردازیم.

نسخه‌ی مخصوص کنسول‌های نسل نهم حالا شامل بهبودهای گرافیکی، ری‌تریسینگ، پشتیبانی از وضوح تصویر 4K و بارگذاری سریع‌تر می‌شود. سی‌دی پراجکت رد در قالب یک تصویر جزئیات این نسخه را روی هر کدام از کنسول‌های نسل نهمی شرح داده که در پایین مشاهده می‌کنید. برای مثال بازی روی PS5 و Xbox Series X یک حالت برای اجرا به صورت ۶۰ فریم دارد که خبری از آن روی Xbox Series S نیست.

جزپیات نسخه‌ی نسل نهم بازی Cyberpunk 2077

همان طور که بالاتر گفته شد، پچ نسخه‌ی ۱.۵ تنها به پیشرفت‌های گرافیکی محدود نیست و سازندگان تغییرات متعددی را در گیم‌پلی و سیستم‌های مختلف بازی اعمال کرده‌اند. یکی از مهم‌ترین این موارد، طراحی دوباره‌ی سیستم پرک‌های بازی است. طوری که حالا برخی از پرک‌ها حذف و پرک‌های جدید جایگزین آن‌ها شده‌اند.

تغییرات در این سیستم آن قدری مشهود بوده که بازیکن پس از دریافت پچ نیاز دارد تا توانایی‌های خود در این سیستم را از نو تعیین کند. لازم به ذکر است که نباید نگران از دست رفتن روند پیشرفت خود در بازی باشید و پس از ریست شدن درخت پیشرفت، به همان اندازه امتیاز دریافت خواهید کرد تا مسیر دلخواه خود را انتخاب کنید.

این سیستم جدید با هدف حذف پرک‌های ناکارآمد و جذاب‌تر شدن مبارزات طراحی شده است. برای مثال قابلیت پرتاب چاقو حالا دیگر محدودیت تعداد ندارد و چاقوی شما پس از مدتی مشخص دوباره باز خواهد گشت.

دنیای بازی و سیستم فعالیت NPC ها هم حالا بهتر از قبل شده و شهر Night City از همیشه زنده‌تر و پویاتر خواهد بود. این قضیه شامل سیستم ترافیک بازی هم می‌شود و حالا تمام شهروندان به کارهای شما در بازی واکنش نشان می‌دهند. با وجود این پچ تازه هم دیگر خبری از ناپدید و ظاهر شدن عجیب و غریب شهروندان و ماشین‌ها نخواهد بود.

یک تغییر مهم دیگر بازی به سیستم راندن وسایل نقلیه مربوط می‌شود که حالا عمق بیشتری پیدا کرده است. عملکرد ماشین‌ها و موتورها حالا واقعی‌تر هستند و بازیکن امکان مانور بیشتری حین راندن خواهد داشت. به لطف ارتقای سیستم ترمز و شتاب‌دهی هم حالا قادر به دریفت کشیدن یا دور در جا زدن هستید.

سیستم اقتصادی بازی هم بهبود یافته و اکنون پول درآوردن در بازی راحت‌تر از قبل است. سیستم لوت و گیم‌پلی هم تعادل بهتری نسبت به گذشته دارند. یک قابلیت جدید هم به بازی اضافه شده که اجازه می‌دهد در آینه‌ی خانه، ظاهر کاراکتر خود را تغییر دهید. قبلا تغییر ظاهر شخصیت تنها به ابتدای بازی محدود بود.

این پچ سلاح‌های جدید، امکانات بیشتر برای شخصی‌سازی و همچنین آپارتمان‌های جدید برای خرید را هم به بازی Cyberpunk 2077 اضافه می‌کند. استودیوی سی‌دی پراجکت رد برای شفاف‌سازی بهتر، یک جدول از این امکانات جدید را روی پلتفرم‌های مختلف در دسترس قرار داده که در پایین آن را می‌بینید.

جزپیات پچ ۱.۵ بازی Cyberpunk 2077

اگر جزو کسانی هستید که این اثر را نخریده‌اید و با وجود این اطلاعات، هنوز در انجام چنین کاری شک دارید، تیم سازنده یک نسخه‌ی آزمایشی از بازی را به صورت رایگان روی تمام پلتفرم‌ها در دسترس قرار داده که به شما اجازه تجربه‌ی آن تا حداکثر ۵ ساعت را می‌دهد.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.