فروش بازی Call of Duty: Vanguard نسبت به نسخه‌های اخیر افت داشته است

طبق آمار منتشر شده، فروش بازی Call of Duty: Vanguard در مقایسه با نسخه‌های اخیر این سری با افت قابل توجهی همراه بوده است.

 

هجدهمین نسخه از سری Call of Duty از ده روز پیش روی تمام پلتفرم‌های نسل هشتم و نهم (به جز سوییچ) در دسترس قرار گرفته و می‌توانید بخش‌های مختلف آن شامل کمپین داستانی، بخش چندنفره و بخش زامبی را تجربه کنید.

این نسخه که توسط استودیوی Sledgehammer Games ساخته شده، دوباره حال و هوای این سری را به دوران جنگ جهانی دوم بازگردانده است؛ چیزی که آخرین بار در نسخه‌ی WW2 محصول سال ۲۰۱۷ میلادی شاهدش بودیم.

نسخه‌ی ونگارد از سوی منتقدان نمرات خیلی بالایی را دریافت نکرد که نشان می‌دهد با اثر فوق‌العاده‌ای طرف نیستیم، اما آمار نشان می‌دهد که مخاطبان هم استقبال همیشگی را از این بازی به عمل نیاورده‌اند.

طبق آماری که گروه Games Sales Data یا به اختصار GSD منتشر کرده، بازی Call of Duty: Vanguard ضعیف‌ترین لانچ تاریخ این سری را طی ۱۴ سال اخیر در کشور انگلستان ثبت کرده است. آخرین باری که یک نسخه از سری COD کمتر از این فروش داشته، به سال ۲۰۰۷ و قسمت چهارم یعنی Modern Warfare باز می‌گردد.

بر اساس همین آمار، فروش نسخه‌ی فیزیکی بازی نسبت به نسخه‌ی سال قبل یعنی Black Ops Cold War با افتی ۲۶ درصدی همراه بوده است. این افت برای نسخه‌ی دیجیتالی به ۴۴ درصد می‌رسد.

با وجود این کاهش قابل توجه در فروش اما همچنان Call of Duty: Vanguard دومین لانچ بزرگ سال ۲۰۲۱ در کشور انگلستان برای یک بازی (بعد از FIFA 22) به حساب می‌آید. تحلیل‌گران چند دلیل را برای این افت فروش ذکر کرده‌اند که مهاجرت به کنسول‌های نسل نهم یکی از آن‌هاست.

دلیل دیگر هم رقابت این بازی با دو عنوان دیگر یعنی Battlefield 2042 و Halo Infinite است که هر دو جزو موردانتظارترین بازی‌های امسال به خصوص برای تجربه‌ی چندنفره‌شان هستند.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.