سری بازی Call of Duty حداقل تا سال ۲۰۲۳ برای پلی‌استیشن خواهد آمد

بر اساس گزارش جدید سایت بلومبرگ، سری بازی Call of Duty حداقل تا سال ۲۰۲۳ برای پلتفرم پلی‌استیشن در دسترس خواهد بود.

 

هفته‌ی گذشته بود که شرکت مایکروسافت با خرید «اکتیویژن بلیزارد» صاحب و ناشر فرنچایز Call of Duty بزرگ‌ترین خرید و یکی از مهم‌ترین اتفاقات تاریخ صنعت بازی‌های ویدیویی را رقم زد.

 

مایکروسافت شرکت اکتیویژن بلیزارد را رسما خریداری کرد

 

پس از رسمی شدن این اتفاق، همه منتظر بودند تا ببینند دیگر شرکت‌های بزرگ صنعت چه واکنشی نشان خواهند داد. شرکت سونی در این بین و طی یک بیانیه اعلام کرد که انتظار دارد اکتیویژن پس از ملحق شدن به خانواده‌ی ایکس‌باکس، همچنان به قرارداد خود مبنی بر انتشار نسخه‌های بعدی Call of Duty روی پلی‌استیشن عمل کند.

 

شرکت سونی نسبت به خرید اکتیویژن توسط مایکروسافت واکنش نشان داد

 

سوالی که این‌جا پیش می‌آید این است که قرارداد ذکر شده تا چه زمانی اعتبار خواهد داشت؟ گزارش جدید سایت بلومبرگ حالا این مسئله را شفاف‌تر کرده است. طبق این گزارش، سری بازی Call of Duty حداقل تا سال ۲۰۲۳ میلادی برای کنسول‌های پلی‌استیشن منتشر خواهد شد.

بلومبرگ این اطلاعات را از طریق صحبت با افراد شاغل در اکتیویژن بلیزارد به دست آورده که طبق آن، شاهد عرضه‌ی حداقل سه بازی دیگر از این سری برای کنسول‌های پلی‌استیشن خواهیم بود.

این سه بازی شامل اثر بعدی استودیوی Infinity Ward یعنی Modern Warfare 2، پروژه‌ی بعدی استودیوی Treyarch و همچنین قسمت دوم Warzone خواهد شد.

پس از انتشار این سه اثر و همچنین تکمیل روند حقوقی، کنترل این فرنچایز به طور کامل در دستان مایکروسافت خواهد بود که یعنی از سال ۲۰۲۴ احتمال انحصاری شدن آن برای پلتفرم ایکس‌باکس وجود دارد.

فیل اسپنسر چند روز پیش و در یک توییت از تمایلش به انتشار فرنچایز COD روی پلی‌استیشن صحبت کرده بود. البته او قبلا حرف مشابهی را برای بازی The Elder Scrolls 6 هم بیان کرد؛ اثری که حالا به طور رسمی در انحصار کنسول‌های ایکس‌باکس است.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.