شرکت سونی استودیوی بانجی را با مبلغ ۳.۶ میلیارد دلار تصاحب کرد

در یک غافل‌گیری دیگر طی یک ماه گذشته، شرکت سونی از خرید استودیوی بانجی خالق فرنچایز Destiny با مبلغ ۳.۶ میلیارد دلار خبر داد.

 

ژانویه ۲۰۲۲ میلادی به جرئت یکی از طوفانی‌ترین ماه‌هایی است که تاریخ صنعت بازی‌های ویدیویی به خود دید. آن هم به لطف دو خرید بزرگی که اتفاق افتاد؛ ابتدا خرید زینگا توسط Take-Two Interactive به مبلغ ۱۲.۷ میلیارد دلار و سپس تصاحب اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت با رقم ۶۸.۷ میلیارد دلار که هر دو بزرگ‌ترین خریدهای تاریخ این صنعت به حساب می‌آیند.

حال در آخرین روز از ماه ژانویه شاهد یک خرید غافل‌گیرکننده‌ی دیگر هستیم؛ این بار نوبت به شرکت سونی رسیده تا استودیوی Bungie خالق دو فرنچایز Halo و Destiny را با مبلغ ۳.۶ میلیارد دلار به خانواده‌ی استودیوهای پلی‌استیشن اضافه کند.

هر دو طرف دیشب این خبر را طی یک بیانیه‌ی رسمی در سایت‌های خود اعلام کردند. البته باید ذکر کرد که این خرید به معنای انحصاری شدن تمام عناوین حال حاضر بانجی نیست.

حتی پس از نهایی شدن این خرید، بانجی با وجود تبدیل شدن به یک استودیوی زیرمجموعه‌ی سونی و پلی‌استیشن همچنان هویت مستقل خود را حفظ خواهد کرد و قادر خواهد بود تا برای چند پلتفرم مختلف بازی بسازد.

بانجی در بیانیه‌ی خود به این مورد اشاره و اعلام کرد که بازی‌های آینده‌ی این استودیو همچنان چند پلتفرمی خواهند بود. بانجی همچنین این توانایی را دارد که خود ناشر عناوین بعدی‌اش باشد. البته چنین صحبت‌هایی به این معنی نیست که احتمال ساخت بازی انحصاری برای پلی‌استیشن توسط این تیم وجود ندارد.

پشتیبانی از بازی محبوب Destiny 2 هم مثل قبل روی تمام پلتفرم‌ها ادامه خواهد یافت. از سوی دیگر سونی گفت که قصد دارد از تجربه‌ی بانجی در ساخت عناوین لایو سرویس استفاده کند. رویکردی که سونی مدتی‌ست در پیش گرفته و در آینده باید شاهد انتشار عناوین متعددی در فرم Game as a Service روی پلی‌استیشن باشیم.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.