بازی جدید خالق Bioshock سال‌ها با انتشار فاصله دارد

گزارش جدید سایت بلومبرگ ادعا می‌کند که بازی بعدی «کن لوین» خالق فرنچایز Bioshock هنوز با انتشار فاصله‌ی زیادی دارد.

 

همواره از سری «بایوشاک» به عنوان یکی از بهترین و مهم‌ترین فرنچایزهای تاریخ بازی‌های ویدیویی یاد می‌شود که داستان‌گویی در ویدیوگیم و به خصوص سبک تیراندازی اول شخص را وارد مرحله‌ی جدیدی کرد.

مغز متفکر چنین پدیده‌ای هم کسی جز «کن لوین» نیست که همواره به خاطر سبک خاصش در داستان‌گویی و پرداخت به مضامین سیاسی و فرهنگی شهرت دارد. متاسفانه لوین به همین اندازه در مدیریت پروژه‌ها وجه خوبی ندارد.

پس از انتشار عنوان Bioshock Infinite و بسته‌های الحاقی آن، لوین در سال ۲۰۱۴ میلادی استودیوی Irrational Games را تعطیل و استودیوی دیگری با نام Ghost Story Games را تاسیس کرد؛ استودیویی که کارمندان کمتری داشت و لوین در تلاش بود تا در آن روی پروژه‌های کوچک‌تر اما شخصی‌تر کار کند.

هم‌اکنون هفت سال از تاسیس این استودیو می‌گذرد، اما هیچ خبری از اثر جدید لوین و تیمش نشنیده‌ایم، حالا گزارش جدیدی که سایت بلومبرگ و «جیسن شرایر» ژورنالیست معروف منتشر کرده‌اند، ابعاد جدیدی از روند توسعه‌ی این اثر را فاش کرده است.

این گزارش که در آن شرایر با تعدادی از اعضای فعلی و سابق Ghost Story Games گفتگو کرده، ادعا می‌کند که روند تولید بازی جدید خالق Bioshock در وضعیت آشفته‌ای قرار گرفته و هنوز تا انتشار چند سالی فاصله دارد.

بر اساس گزارش، دلیل اصلی این زمان طولانی نحوه‌ی مدیریت و رهبری کن لوین است. طبق گفته‌ی این افراد لوین وسواس بسیاری در ساخت بازی دارد و در نتیجه، تیم سازنده بارها بازی را تا مرحله‌ی خاصی پیش برده، دور ریخته و از نو شروع کرده است.

تصویر بازی Bioshock Infinite

این روند توسط اعضای سابق سخت و طاقت‌فرسا توصیف شده، چرا که هیچ مقصد و تاریخ مشخصی برای کامل کردن پروژه وجود ندارد. همین باعث شده تا افراد متعددی از فعالیت در این استودیو خسته شوند و آن را ترک کنند. شرکت Take-Two Interactive صاحب استودیو و ناشر این اثر، اعتماد زیادی به لوین دارد و به همین خاطر برای او محدودیت زمانی تعیین نکرده است.

کن لوین در ابتدا قصد داشته تا به این پروژه به چشم یک اثر در ابعاد بازی‌های مستقل، اما با ایده‌های ناب و خلاقانه نگاه کند. اما جاه‌طلبی بسیار زیادش باعث شده این بازی در حد و اندازه‌ی یک عنوان AAA بزرگ شود، در حالی که استودیو کارمندان زیادی ندارد و به وضوح توانایی کافی در ساخت چنین پروژه‌ای طی سه چهار سال را نداشته است.

یکی از این افراد که شرایر با او مصاحبه کرده، ادعا کرده که این اثر حداقل دو سال دیگر برای کامل شدن نیاز دارد. با این اوصاف باید برای تماشای اثر بعدی خالق بایوشاک تا سال ۲۰۲۳ یا ۲۰۲۴ صبر کنیم.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.