بازی Battlefield 2042 حالا یکی از منفورترین بازی‌های استیم است

با وجود حجم بسیار بالای نقدهای منفی برای بازی Battlefield 2042 حالا این اثر به یکی از منفورترین بازی‌های تاریخ استیم تبدیل شده است.

 

سه روز از انتشار جدیدترین قسمت از سری بازی «بتلفیلد» می‌گذرد؛ اثری که پس از دو نسخه که در حال و هوای جنگ‌های جهانی قرار داشتند، دوباره به سراغ جنگ‌های مدرن آمده است.

این نسخه به جرئت وسیع‌ترین بتلفیلد تاریخ محسوب می‌شود که سه تجربه‌ی مختلف را در اختیار مخاطبش قرار می‌دهد؛ اول All-Out Warfare همان تجربه‌ی کلاسیک بتلفیلد در حالت‌های Conquest و Breakthrough، دوم Battlefield Portal یک ابزار خلق حالت‌های دلخواه که محتوای قسمت سوم، نسخه‌ی 1942 و نسخه‌ی Bad Company 2 را یک‌جا جمع می‌کند تا کاربر تجربه‌ی منحصر‌به‌فرد خود را رقم بزند و سوم هم Hazard Zone که تجربه‌ی عناوینی مثل Escape from Tarkov و Hunt: Showdown را در دنیای بتلفیلد ارائه می‌دهد.

سازندگان وعده‌های مختلفی مثل نقشه‌های وسیع با گنجایش ۱۲۸ بازیکن، گرافیک نسل نهمی و آزادی فوق‌العاده در شخصی‌سازی را برای این نسخه داده بودند، اما ظاهرا نتیجه‌ی کار آن‌چنان باب میل مخاطبان جدید و حتی طرفداران این سری نیست.

هم‌اکنون میانگین نمرات بازی از منتقدان در سایت متاکریتیک رقم ۷۳ است که آن را در کنار نسخه‌ی Hardline به ضعیف‌ترین بتلفیلد تاریخ در این سایت تبدیل می‌کند. وضعیت بازی نزد مخاطبان از این هم بدتر است و میانگین نمرات کاربران در متاکریتیک از بیش از ۳۲۰۰ نقد به مقدار ۲.۳ رسیده است.

اما این پایان قضیه نیست، چرا که بازخورد بازی Battlefield 2042 در پلتفرم استیم هم وضعیت خیلی بدی دارد و حالا این عنوان به یکی از منفورترین عناوین تاریخ استیم تبدیل شده است.

هنگام نوشتن این خبر بیش از ۳۵ هزار و ۹۰۰ نقد برای این اثر در استیم ثبت شده که تنها ۲۶ درصد آن نقد مثبت است که یعنی حالا نقدهای «بتلفیلد ۲۰۴۲» در وضعیت Mostly Negative قرار دارد. طبق آمار حالا این بازی نهمین بازی منفور در تاریخ استیم به حساب می‌آید.

اصلی‌ترین دلیل چنین بازخوردی، لانچ ضعیف بازی است که با ایرادات فنی بسیار مثل باگ، کرش کردن و همچنین مشکلات فنی سرور همراه بوده است. همچنین کاربران مختلفی به طراحی نه‌چندان خوب بخش All-Out Warfare ایراد گرفته و گفته‌اند که طراحی نقشه‌ها و همچنین تخریب‌پذیری محیط اصلا در حد نسخه‌های قبلی نیست.

شرکت الکترونیک آرتز و استودیوی EA DICE اعلام کرده‌اند که در حال حاضر تمرکز کامل را روی رفع این تلاش‌ها گذاشته‌اند و گزارش این روند را به صورت منظم در اختیار مخاطبان قرار خواهند داد.

بازی Battlefield 2042 در حال حاضر برای پلی‌استیشن ۴ و ۵، ایکس‌باکس سری ایکس و اس، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.