انتشار سیزن اول بازی Battlefield 2042 تا تابستان به تعویق افتاد

شرکت الکترونیک آرتز و استودیوی DICE از تاخیر در انتشار سیزن اول بازی Battlefield 2042 تا تابستان سال بعد خبر دادند.

 

دو و نیم ماه از انتشار جدیدترین نسخه از سری بتلفیلد می‌گذرد، اما این اثر با وجود مشکلات مختلف و عدم وجود برخی امکانات، موفق نشده تا انتظار شرکت الکترونیک آرتز را در فروش برآورده کند.

چنین بازخورد ناامیدکننده‌ای حتی الکترونیک آرتز را به این فکر انداخت که شاید Battlefield 2042 در آینده به یک اثر F2P تبدیل شود. چیزی که البته با وجود گزارش تازه‌ی الکترونیک آرتز دیگر احتمالش وجود ندارد.

شاید Battlefield 2042 به یک بازی Free-to-Play تبدیل شود

در حال حاضر اولویت این شرکت و همچنین استودیوی DICE برطرف کردن بزرگ‌ترین مشکلات بازی و اضافه کردن موارد مختلف است تا نظر طرفداران را باری دیگر جلب کند. به همین خاطر هم سازندگان ترجیح داده‌اند تا تاریخ انتشار سیزن اول بازی Battlefield 2042 به تابستان سال بعد موکول شود.

استودیوی دایس در یک بیانیه اعلام کرده که طی چند ماه آینده و با توجه به بازخورد کاربران، بازی را تا جای ممکن اصلاح خواهد کرد و سپس به اضافه کردن محتوای بیشتر مشغول خواهد شد. تیم سازنده در این مدت تمرکز خود را روی موارد زیر خواهد گذاشت:

  • بهبود اسکوربورد، نزدیک‌تر کردن آن به نسخه‌های قبل و نمایش اطلاعات بیشتر
  • وویس چت درون بازی و پروفایل برای هر بازیکن
  • سیستم دوباره تعریف شده برای پینگ کردن
  • بهبود در گان‌پلی بر اساس بازخورد بازیکنان
  • بهبود در چرخه‌ی پاداش
  • اضافه کردن ابزار و حالت‌های جدید و بهبود سیستم تجربه در بخش Battlefield Portal

دایس به بازیکنانی که محتوای Year 1 Pass را خریده باشند، آیتم‌های اختصاصی را برای جبران اعطا خواهد کرد. اندرو ویلسون مدیر عامل الکترونیک آرتز طی جلسه‌ای که امروز با سرمایه‌گذاران داشته، اعتراف کرده که متاسفانه بازی‌های قبلی دایس هم با وضعیت مشابهی هنگام انتشار روبرو بودند، اما این استودیو ثابت کرده که با گذشت زمان قادر است تا وضعیت را بهبود بخشد و بازی را به همان چیزی تبدیل کند که طرفداران می‌خواستند.

این صحبت‌های ویلسون به طور کامل برای دو بازی Battlefield V و Star Wars Battlefront 2 صدق می‌کند که هر دو به لطف پشتیبانی مناسب به آثار بهتری از زمان انتشار تبدیل شدند.

اما آیا چنین روندی برای Battlefield 2042 هم جوابگو خواهد بود؟ جواب این سوال را تا حداقل تابستان سال بعد خواهیم گرفت. این بازی در حال حاضر برای پلی‌استیشن ۴ و ۵، ایکس‌باکس سری ایکس و اس، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی در دسترس است.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.