بازی Battlefield 2042 به طور رسمی رونمایی شد

دیشب بالاخره شرکت الکترونیک آرتز و استودیوی دایس از بازی جدید در سری «بتلفیلد» با نام Battlefield 2042 رونمایی کردند.

 

همان طور که قبلا هم اعلام شده بود، شرکت الکترونیک آرتز و استودیوی DICE دیشب با نمایش یک تریلر، جدیدترین قسمت از سری مشهور Battlefield را رونمایی کردند.

پس از دو نسخه که در حال و هوای جنگ‌های جهانی جریان داشت، بازی Battlefield 2042 دوباره به حال و هوای جنگ‌های مدرن باز می‌گردد و المان‌های آینده‌نگرانه هم به آن اضافه شده است.

تریلری که دیشب از بازی منتشر شد یک تریلر سینماتیک بود، اما گرافیک محصول نهایی را نشان می‌داد که طبق انتظار، بازی از لحاظ بصری اثری خیره‌کننده خواهد بود.

در این نسخه خبری از بخش داستانی نخواهد بود و تمام تلاش تیم سازنده روی بخش چندنفره بوده است. بازی Battlefield 2042 برای اولین بار در این سری، نقشه‌هایی عظیم با گنجایش ۱۲۸ بازیکن را به ارمغان می‌آورد.

البته این مورد تنها محدود به نسخه‌ی PC و کنسول‌های نسل نهم است و دارندگان کنسول‌های نسل هشتم، همچنان در نقشه‌های با گنجایش ۶۴ بازیکن به بازی کردن مشغول خواهند شد. این نقشه‌ها از لحاظ وسعت و جزئیات هم در سطح پایین‌تری قرار خواهند داشت.

همان طور که در تریلر هم مشخص بود، تهدیدات محیطی و همچنین تغییرات آب و هوا از موارد مهمی هستند که در این بازی خواهیم دید. برای مثال در انتهای تریلر شاهد بودیم که ظهور یک گردباد، وضعیت نبرد را به طور کامل تغییر داد.

تصویر 1 بازی Battlefield 2042

تصویر 2 بازی Battlefield 2042 تصویر 3 بازی Battlefield 2042

تجربه‌ی کلی بازی Battlefield 2042 به سه بخش کلی تقسیم شده که بخش اول آن با نام All-Out Warfare چیزی است که دیشب دیدیم و شامل نسخه‌ی جدیدی از حالت‌های معروف Conquest و Breakthrough می‌شود که حالت‌های سنتی سری بتلفیلد به حساب می‌آیند.

حالت دوم با نام Hazard Mode قرار است تجربه‌ای کاملا جدید و متفاوت را برای طرفداران بتلفیلد به ارمغان بیاورد. این حالت قرار است در آینده‌ای نزدیک رونمایی شود.

حالت سوم اما که نامش هنوز معلوم نیست، توسط استودیوی DICE LA مراحل ساخت خود را طی می‌کند؛ استودیویی که توسط «وینس زامپلا» موسس Respawn Entertainment تاسیس شد. تمرکز اصلی رویداد EA Play که در ماه جولای برگزار خواهد شد، روی نمایش این حالت خواهد بود.

در این نسخه شاهد معرفی سیستم جدیدی با نام Specialists هستیم که جایگزین کلاس‌های همیشگی شده است. در این سیستم به جای کلاس‌ها، شخصیت‌هایی در دسترس قرار می‌گیرند که هر کدام مجهز به قابلیت و گجت خاصی هستند؛ مشابه چیزی که در بازی Rainbow Six Siege می‌بینیم.

تصویر 5 بازی Battlefield 2042

در واقع کلاس‌های همیشگی در اینجا دسته‌بندی‌هایی هستند که هر Specialist زیرمجموعه‌ی یکی از آن‌ها قرار می‌گیرد. سلاح‌ها و وسایل نقلیه به این قضیه محدود نمی‌شوند و برای تمام بازیکنان در دسترس هستند. بازی قرار است ۱۰ اسپشیالیست در زمان انتشار داشته باشد.

استودیوی دایس تا به حال ۷ نقشه برای بخش All-Out Warfare رونمایی کرده که هر کدام در نقطه‌ی متفاوتی در دنیا قرار دارد و طراحی محیط، معماری و پوشش اقلیمی هر کدام با دیگری متفاوت است.

استودیوی دایس در اوایل ماه جولای، نسخه‌ی آلفای بازی را در دسترس عده‌ی محدودی از بازیکنان فعال کامیونیتی بتلفیلد قرار خواهد داد. نسخه‌ی بتای عمومی بازی هم قرار است در اکتبر منتشر شود.

تصویر 4 بازی Battlefield 2042 تصویر 6 بازی Battlefield 2042 تصویر 7 بازی Battlefield 2042 تصویر 8 بازی Battlefield 2042

بازی Battlefield 2042 در تاریخ ۲۲ اکتبر ۲۰۲۱ (۳۰ مهر ۱۴۰۰) برای رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۴ و ۵، ایکس‌باکس وان و ایکس‌باکس سری ایکس و اس منتشر خواهد شد. قیمت بازی روی PC و کنسول‌های نسل هشتم ۶۰ و روی کنسول‌های نسل نهم ۷۰ دلار خواهد بود.

به جز نسخه‌ی استاندارد، دو نسخه‌ی گلد و آلتیمیت هم در حال حاضر برای پیش‌خرید در دسترس قرار دارد که محتواهای اضافه چون DLC برای سال اول انتشار و آرت‌بوک و غیره را ارائه می‌دهند.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.