شاید Battlefield 2042 به یک بازی Free-to-Play تبدیل شود

عملکرد ناامیدکننده‌ی بازی Battlefield 2042 این احتمال را مطرح کرده تا الکترونیک آرتز آن را به یک اثر Free-to-Play تبدیل کند.

 

بیشتر از دو ماه از انتشار آخرین نسخه از سری Battlefield می‌گذرد؛ اثری که لانچ بسیار خوبی (دومین لانچ موفق سری) را با فروش ۴.۲ میلیون تجربه کرد. این موفقیت متاسفانه ادامه‌دار نبود و حجم بالای مشکلات باعث کاهش استقبال از بازی شد.

مشکلات در اجرا و باگ‌های متعدد، سیستم ناکارآمد کسب تجربه و نبود امکانات ساده‌ای مثل جدول امتیاز که در نسخه‌های قبل بتلفیلد وجود داشتند، به مرور باعث شده تا تعداد بازیکنان فعال در این عنوان کم‌تر شود. عملکردی که شرکت الکترونیک آرتز آن را «ناامیدکننده» دانسته است.

این ادعا را «تام هندرسون» اینسایدر معتبر مطرح کرده و گفته که الکترونیک ارتز از عملکرد بازی Battlefield 2042 بسیار ناامید شده و در نتیجه به گزینه‌های دیگر از جمله تبدیل آن به یک اثر Free-to-Play می‌اندیشد. هندرسون همچنین گفته که امروز یا فردا اطلاعات بیشتری در این باره ارائه خواهد کرد.

عملکرد Battlefield 2042 در حالی نظر مثبت الکترونیک آرتز را جلب نکرده که این بازی، میان پرفروش‌ترین بازی‌های سال ۲۰۲۱ میلادی در آمریکا در رده‌ی پنجم قرار دارد. این عنوان همچنین روی کنسول‌های نسل نهم با قیمت ۷۰ دلار منتشر شد.

استودیوی DICE ماه آینده آپدیت نسخه‌ی ۳.۳ بازی را در دسترس قرار خواهد داد که بالاخره جدول امتیازات یا همان Scoreboard همیشگی را اضافه می‌کند؛ قابلیتی که در تمام نسخه‌های قبل از زمان انتشار وجود داشت و نبودش حسابی داد طرفداران را درآورده بود. این تنها تغییر آپدیت ۳.۳ نیست و تغییراتی در رابط کاربری و بهبود باگ‌ها و مشکلات فنی را هم شامل می‌شود.

بازی Battlefield 2042 هم‌اکنون برای پلی‌استیشن ۴ و ۵، ایکس‌باکس سری ایکس و اس، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی در دسترس است.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.