انتشار بازی Battlefield 2042 با تاخیر مواجه شد

شرکت الکترونیک آرتز به طور رسمی از تاخیر در انتشار بازی مورد انتظار Battlefield 2042 خبر داد.

 

دیروز بود که برخی از ژورنالیست‌های فعال در حوزه‌ی بازی‌های ویدیویی مثل «جف گراب» و همچنین Nick Baker مسئول پادکست Xbox Era و یوتیوبری با لقب Dealer ادعا کردند که جدیدترین قسمت از سری بازی «بتلفیلد» قرار است با تاخیر در عرضه روبرو شود.

پس از گذشت چند ساعت شرکت الکترونیک آرتز به صورت رسمی این خبر را تایید و اعلام کرد که انتشار بازی مورد انتظار Battlefield 2042 با تاخیری تقریبا یک ماهه روبرو شده است.

طبق بیانیه‌ای که در اکانت رسمی بتلفیلد در توییتر آمده، دلیل این تاخیر چالش‌های غیرمنتظره‌ای ذکر شده که به خاطر شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا به وجود آمده است. استودیوی DICE سازنده‌ی بازی امیدوار بود تا در یکی دو ماه پیش از عرضه، اعضای تیم بتوانند دوباره به صورت حضوری روی بازی کار کنند، اما شرایط فعلی مانع از وقوع این اتفاق شد.

حالا انتشار بازی از تاریخ قبلی یعنی ۲۲ اکتبر (۳۰ مهر) به ۱۹ نوامبر (۲۸ آبان) موکول شده است. انتظار می‌رود که در پی این تاخیر، زمان برگزاری تست بتای بازی هم به تعویق بیفتد. الکترونیک آرتز اطلاعات جدید در این باره را به زودی اعلام خواهد کرد.

البته «تام هندرسون» اینسایدری که طی ماه‌های اخیر ادعاهای معتبری را ارائه کرده، گفته تست بتا از ۶ اکتبر (۱۴ مهر) برای افرادی که بازی را پیش‌خرید کرده‌اند و از ۸ اکتبر (۱۶ مهر) به طور عمومی در دسترس قرار خواهد گرفت.

ابتدا شایعه‌ی تاخیر باعث شد تا ارزش سهام الکترونیک آرتز ۷ درصد کاهش داشته باشد، اما با اعلام رسمی و مشخص شدن این‌که قرار نیست عرضه‌ی بازی به سال ۲۰۲۲ موکول شود، سه درصد از این کاهش ارزش جبران شد.

بازی مورد انتظار Battlefield 2042 برای پلی‌استیشن ۴ و ۵، ایکس‌باکس سری ایکس و اس، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.