با تغییرات فصل جدید بازی Apex Legends با نام Legacy آشنا شوید

فصل جدید بازی محبوب Apex Legends با نام Legacy از ساعت ۲۱:۳۰ دیشب آغاز شده و همین حالا هم استقبال بسیار زیادی از آن به عمل آمده است؛ به حدی که سرورهای بازی هم در ساعات اولیه از دسترس خارج شدند.

این فصل یا سیزن، یکی از بزرگ‌ترین فصل‌های بازی خواهد بود که قرار است محتواهای زیادی را به‌طور دائمی به آن اضافه کند و همچنین تغییرات متعددی هم در بازی اعمال شده تا بهتر از همیشه، تجربه‌ی متعادل و جذابی را ارائه دهد.

در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به تمام مواردی که قرار است همراه با فصل جدید به این عنوان بتل رویال بیاید تا از همین ابتدا آمادگی مختصری داشته باشید.

 

بخش Arena

بخش Arena مهم‌ترین محتوایی است که در فصل Legacy به بازی Apex Legends اضافه می‌شود و البته هفته‌ی پیش از آن رونمایی شده بود. یک حالت رقابتی 3v3 که دو تیم سه نفره را در حالتی مشابه بازی‌های Counter-Strike و Valorant روبروی هم قرار می‌دهد.

این بخش، یک حالت تاکتیکی را برای بازی به ارمغان می‌آورد که حس متفاوت و جذابی برای کسانی است که تا به حال مشغول رقابت در حالت بتل رویال بودند. جزئیات بیشتر درباره‌ی این حالت را در صفحه‌ی زیر می‌خوانید.

 

حالت جدید Arena برای بازی Apex Legends معرفی شد

 

لجند جدید با نام Valkyrie

لجند جدیدی که در فصل Legacy بازی Apex Legends شاهد ورود آن خواهیم بود Valkyrie نام دارد. او با نام اصلی Kairi Imahara پیشینه‌ی داستانی جالبی دارد که قطعا گوش طرفداران سری Titanfall به خصوص قسمت دوم را تیز می‌کند. «کایری ایماهارا» در واقع دختر Viper یکی از با‌س‌فایت‌های Titanfall 2 است که همیشه آرزو داشته همچون پدرش، یک خلبان باشد؛ آرزوی که برایش به شکلی متفاوت محقق می‌شود.

بازی Apex Legends لجند Valkyrie

وجه تمایز اصلی Valkyrie مجهز بودن به یک چت‌پک است که اجازه می‌دهد بالاتر از سطح زمین حرکت کند و قدرت مانور بیشتری نسبت به بقیه دارد. قابلیت‌های شامل موارد زیر است:

 • قابلیت پسیو (VTOL Jets): قابلیت پرواز کردنی که بالاتر به آن اشاره کردیم که با دو بار فشردن دکمه‌ی پرش فعال و با یک بار زدن همان دکمه غیر فعال می‌شود. حین فعال بودن این قابلیت امکان تیراندازی نخواهید داشت، اما به محض غیرفعال شدن و حتی در هوا می‌توانید دشمنان را هدف قرار دهید.
 • قابلیت تاکتیکال (Missile Swarm): این قابلیت اجازه می‌دهد تا چندین موشک کوچک را به یک محدوده‌ی مشخص شلیک کنید. این موشک‌ها سرعت بالایی دارند، اما در عین حال نسبت به آلتیمیت لجندهای Gibraltar یا Bangalore آسیب کمتری می‌رسانند.
 • قابلیت آلتیمیت (Skyward Dive): با این قابلیت می‌توانید با سرعت زیادی به سمت بالا پرواز کنید و به سطحی برسید که امکان فرود آمدن روی نقطه‌ی دیگری از نقشه را داشته باشید. یکی از مزیت‌های مهم این آلتیمیت این است که یاران‌تان هم می‌توانند به شما متصل شوند تا در مواقع مورد نیاز، خود را به نقاط معین در نقشه برسانید

به غیر از این موارد. وقتی Valkyrie در حالت فرود قرار دارد، تمام گروه می‌توانند مختصات دقیق دشمنانی که در محدوده‌ی دید هستند را مشاهده کنند. این لجند در دسته‌ی Recon قرار می‌گیرد که در نتیجه، قادر خواهد بود تا با استفاده از دستگاه‌های Survey Beacon محل حلقه‌ی بعدی را مشخص کند.

 

سلاح جدید با نام Bocek

این سلاح که با تلفظ «بوچک» صدا زده می‌شود، در واقع یک تیر و کمان است که تیرهای مخصوص به خود را دارد. همراه با این سلاح، نوع جدیدی به سلاح‌های بازی با نام Marksman اضافه شده که در واقع بین دو دسته‌ی Assault Rifle و Sniper Rifle قرار می‌گیرد و حداکثر دوربین‌های با ضریب سه برابر روی آن‌ها سوار می‌شود. دیگر سلاح‌های این نوع شامل Triple Take و 30-30 Repeater و G7 Scout است.

بازی Apex Legends سلاح Bocek

تیرهای این سلاح این قابلیت را دارند که پس از برخورد به سطوح مختلف، دوباره می‌توان آن‌ها را جمع کرد. در فصل Legacy برای این سلاح، دو Hop-Up جدید به بازی Apex Legends اضافه شده که Shatter Caps و Deadeye’s Tempo نام دارند و بعدتر درباره‌شان توضیح خواهیم داد.

 

تغییرات تازه در نقشه‌ی Olympus

در فصل Legacy از بازی Apex Legends شاهد تغییرات مهمی در نقشه‌ی Olympus هستیم. سفینه‌ای وارد این نقشه شده که حامل یک گیاه بیگانه و انگل‌مانند است که شاخه‌های آن به سمت المپوس آمده‌اند و در بخش‌های مختلف نقشه گسترش یافته‌اند. این کشتی بین مناطق Bonsai Plaza و Solar Array و Orbital Canon قرار گرفته و یک ناحیه را به طور کامل تغییر داده است.

بازی Apex Legends نقشه‌ی Olympus

همچنین در این فصل شاهد بازگشت نقشه‌ی World’s Edge هستیم که جایگزین Kings Canyon شده است. البته امیدواریم در آینده هر سه نقشه به طور کامل در دسترس قرار بگیرند.

 

تغییرات در لوت

از فصل Legacy تمام مسابقات حالت بتل رویال بازی Apex Legends در حالتی آغاز خواهد شد که بازیکنان، یک لوت پایه یا Starter Pack با خود به همراه خواهند داشت که شامل سطح یک زره و کلاه‌خود، دو Shield Battery، دو Syrange و یک Knockdown Shield می‌شود. ریسپان با این کار قصد دارد تا درگیری‌ها در ثانیه‌های اول حالت منصفانه‌تری داشته باشد و زمان کافی برای یافتن اسلحه و تجهیزات فراهم شود.

بازی Apex Legends لوت اولیه

کلاه‌خود یا Helmet و Knockdown Shield سطح یک هم به طور کامل از لوت محیط حذف شده‌اند و در عوض، اسلحه و تجهیزات بیشتری در محیط وجود خواهد داشت.

 

اضافه شدن ایموت

از این فصل مشابه عناوینی چون Overwatch شاهد اضافه شدن Emote ها هستیم. برای هر لجند از ابتدا یک ایموت آزاد است و تعداد بیشتری را از طریق ایپکس پک‌ها یا کرفت کردن به دست می‌آورید. این ایموت‌ها در حالت سوم شخص نمایش داده می‌شوند. ریسپان یک سیستم با نام Anti-Peek در نظر گرفته که هنگام فعال شدن ایموت، دشمنان را نمایش نمی‌دهد. به این ترتیب امکان سوءاستفاده از ایموت‌ها برای دیدن نقاطی که در حالت اول شخص میسر نیست وجود ندارد.

 

تغییرات جدید در بالانس هیروها

مهم‌ترین تغییری که همراه با فصل Legacy در بالانس لجندهای بازی Apex Legends اعمال شده، حذف کامل سیستم Low-Profile است؛ سیستمی که برای لجندهای با هیت‌باکس کم مثل Wraith و Lifeline و Wattson در نظر گرفته شده بود. هدف قرار دادن این لجندها به خاطر جثه‌ی کوچک کاری سخت بود و به همین خاطر، ریسپان سیستمی را قرار داد که این لجندها با هر تیر، نسبت به دیگر لجندها ۵ درصد بیشتر از خط سلامتی‌شان کم شود. حال با تغییراتی که طی فصل‌های اخیر در لجند بسیار محبوب Wraith اعمال شد، تیم سازنده تصمیم گرفته تا این سیستم را به طور کامل از بازی حذف کند.

لجند Lifeline هم شامل تغییراتی بوده که مهم‌ترین آن، حذف سپر محافظ هنگام احیا (Revive) کردن یاران است. در عوض Drone ای که خط سلامتی را پر می‌کند، با سرعت بیشتری این کار را انجام می‌دهد. آلتیمیت این لجند با نام Care Package هم حالا ارزشمند‌تر شده و علاوه بر کاهش کول‌داون از ۶ به ۵ دقیقه، تضمین می‌کند که آیتم‌هایی بهتر از تجهیزاتی که در اختیار دارید (با توجه به تجهیزات هر سه نفر تیم) در دسترس‌تان قرار دهد.

دیگر تغییرات مهم لجندها شامل موارد زیر است:

 • Octane: قابلیت Stim حالا به جای ۱۲ واحد، ۲۰ واحد از خط سلامتی کم می‌کند. اما کول‌داون از ۴ ثانیه به ۱ ثانیه کاهش یافته است.
 • Loba: هنگام پرتاب دستبند و همچنین تلپورت شدن، دیگر سرعت حرکتش کم نخواهد شد و قادر به سر خوردن هم خواهد بود. کول داون آلتیمیت اما از ۹۰ ثانیه به ۱۲۰ ثانیه افزایش یافته است.
 • Horizon: سرعت بالا رفتن با قابلیت Gravity Life ۳۰ ثانیه کمتر شده و تنها ۲ ثانیه می‌توان در اوج ارتقاع آن ثابت ماند. کول داون هم از ۱۵ به ۲۰ ثانیه افزایش یافته است. قابلیت‌های هورایزن هم با آلتیمیت واتسون نابود خواهند شد.
 • Fuse: ظرفیت Knuckle Cluster دو برابر شده و کول داون هم از ۲۵ به ۲۰ ثانیه کاهش یافته است.
 • Bangalore: مشکلات ظاهری مربوط به قابلیت Smoke Launcher برطرف شده و حالا دود شما را بهتر پنهان می‌کند.
 • Bloodhound: دیگر با اسکن کردن Assist دریافت نمی‌کنید.
 • Crypto: قابلیت Drone حالا می‌تواند Care Package را اسکن و باز کند. همچنین با آن نمی‌توان یک دستگاه ریسپان کردن را هایجک کرد.

 

تغییرات جدید در بالانس هیروها

در فصل Legacy پس از مدت‌ها، شاتگان محبوب Peacekeeper به جمع سلاح‌های عادی بازی Apex Legends باز می‌گردد و در عوض، سلاح Triple Take همراه با Kraber و Prowler در محموله‌های Supply Drop که اواسط مسابقات در نقشه ظاهر می‌شوند قرار می‌گیرد.

بالاتر از اضافه شدن نوع Marksman گفتیم. مورد جدید دیگر اضافه شدن دو Hop-Up است که شامل موارد زیر می‌شود:

 • Shatter Caps: روی Bocek و 30-30 Repeater سوار می‌شود و یک تیر را به تیرهای کوچک‌تری (مثل تیر شاتگان) تبدیل می‌شوند که هنگام شلیک، محدوده‌ی بیشتری را در بر می‌گیرند. با قرار دادن این هاپ‌آپ می‌توان شلیک را بین دو حالت استاندارد و Shatter جابه‌جا کرد.
 • Deadeye’s Temp: روی Sentinel و Bocek قرار می‌گیرد. با داشتن این هاپ‌آپ، اگر در زمان مناسب شلیک کنید، سرعت تیراندازی‌تان بیشتر می‌شود.

در عوض این دو، هاپ‌آپ‌های Hammerpoint و Skullpiercer فعلا حذف شده‌اند. در عوض تمام سلاح‌هایی که از دومی بهره می‌بردند (Wingman و Longbow) حالا آسیب بیشتری هنگام هدشات کردن وارد می‌کنند. میزان آسیب دو سلاح Mozambique و P2020 هم بیشتر شده و اولی حالا ۶ تیر ظرفیت دارد که نسبت به قبل ۲ تیر افزایش یافته است.

 

تغییرات Quality of Life

این تغییرات شامل مواردی هستند که تجربه‌ی بازی را برای کاربر، راحت‌تر و در دسترس‌تر می‌کند. برای مثال تیم ریسپان در این فصل تلاش کرده تا کیفیت سرورها را از همیشه بهتر کند و در نتیجه، شاهد اتصال بهتر، مشکلات کمتر و پینگ پایین‌تر باشیم.

در بخش Badges که در پروفایل‌تان نمایش داده می‌شود، حالا فهرست کلی به دو بخش باز شده و قفل تقسیم شده تا مدیریت راحت‌تری داشته باشید.

همچنین از این پس با پینگ کردن هر تجهیزاتی که در اختیار دارید، قادر هستید تا سطح بالاتر آن را درخواست کنید تا هم‌تیمی‌ها در صورت یافتن، مکانش را به شما نشان دهند.

 

مواردی که در این متن به آن‌ها اشاره کردیم، شامل مهم‌ترین محتواها و تغییراتی است که فصل Legacy از بازی Apex Legends با خود به ارمغان می‌آورد. با مراجعه به این صفحه در سایت رسمی بازی می‌توانید فهرست و جزئیات کامل تمام تغییرات را مشاهده کنید. از فصل جدید لذت ببرید.

مطالب پیشنهادی برای شما

نظرات بسته شده است.