یک استودیوی بازی‌سازی برای اولین بار برنده‌ی اسکار شد

امروز و طی جدیدترین دوره از مراسم سینمایی اسکار، یک استودیوی بازی‌سازی برای اولین بار در تاریخ موفق به کسب جایزه گردید.

 

در جدیدترین دوره از مراسم سینمایی معتبر اسکار که امروز صبح برگزار شد، شاهد معرفی بهترین آثار سال میلادی گذشته در بخش‌های مختلف بودیم. یک بخش اما بدون شک توجه علاقه‌مندان به بازی‌های ویدیویی را به خود معطوف می‌کند.

یکی از نامزدهایی که در بخش بهترین مستند کوتاه حضور داشت، اثری با نام Colette بود که موفق به کسب جایزه‌ی این بخش هم شد. اما این مستند چه ربطی به بازی‌های ویدیویی دارد؟

این مستند در واقع محصولی مرتبط با بازی واقعیت مجازی Medal of Honor: Above and Beyond بوده که توسط استودیوی Respawn Entertainment خالق سری Titanfall و بازی‌های Apex Legends و Star Wars Jedi: Fallen Order ساخته شده است.

استودیوی ریسپان یکی از تهیه‌کنندگان مستند Colette است و به این ترتیب، یکی از برندگان مراسم امروز به حساب می‌آید. این اتفاق، ریسپان را به اولین استودیوی بازی‌سازی تاریخ تبدیل کرده که برنده‌ی اسکار شده است.

این مستند داستان واقعی یک زن بازمانده از جبهه‌ی مقاومت فرانسه را روایت می‌کند که پس از ۷۴ سال، دوباره به آلمان سفر می‌کند تا مکانی را ببیند که برادرش را آن‌جا از دست داد.

استودیوی ریسپان در توییتی، واکنش خود نسبت به برنده شدن Colette در اسکار را هم ابراز کرد. نام «وینس زامپلا» موسس استودیو به عنوان یکی از تهیه‌کنندگان در این مستند ذکر شده است. شرکت Oculus یکی دیگر از تهیه‌کنندگان این اثر است.

اگر علاقه‌مند به تماشای این مستند هستید، هم‌اکنون می‌توانید آن را از طریق سایت مشهور گاردین به‌صورت رایگان ببینید.

استودیوی Respawn Entertainment در حال حاضر در کنار توسعه‌ی بازی «ایپکس لجندز» روی خلق یک اثر کاملا جدید کار می‌کند که دیروز شاهد جزئیات تازه‌ای از آن بودیم.

مطالب پیشنهادی برای شما

نظرات بسته شده است.