گزارشی از دور پایانی و اختتامیه ششمین جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی ایران

ششمین جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران که با همکاری مشترک آپارات گیم و بنیاد ملی‌بازی‌های رایانه‌ای کار خود را از چند هفته پیش آغاز کرده بود، عصر روز جمعه ۲۱ خرداد با برگزاری فینال رشته فیفا 21 و آیین اختتامیه و اهدای جوایز برگزیدگان هر چهار رشته با حضور تماشاگران به کار خود پایان داد.

رقابت پایانی رشته فیفا میان سیدمحمدمحراب جعفری ۱۹ ساله و علیرضا دوستی ۱۸ ساله در حالی برگزار شدکه این دو که به گفته خودشان تاکنون موفقیتی در عرصه مسابقات فیفا کسب نکرده بودند، برای رسیدن به بازی فینال دو نفر از بهترین بازیکنان فیفای ایران یعنی نیما صادقی و مهران علیزاده را شکست دادند تا به عنوان شگفتی‌سازان این جام لقب بگیرند. عباس قانع گزارشگر فوتبال مطرح نیز در سالن شماره ۹ سینما پردیس ملت برای گزارش بازی فینال حضور داشت.

ششمین دوره جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران یک بخش ویژه دیگر هم داشت که برای اولین بار در سابقه برگزاری این رویداد، انجام شد و آن هم برگزاری مسابقات بخش بین‌الملل فیفا میان بهترین‌های ایران و دنیا از کشورهای سوئد، روسیه، ازبکستان و ترکیه بود. در این مسابقات که از ساعت 11:00 روز جمعه به‌صورت آنلاین و با گزارش داوود رفیعی انجام شد، رابرت فخرالدینف از روسیه نفر اول به‌عنوان نفر اول جایزه ۱۵۰۰ دلاری، اسماعیل جان یرینده از ترکیه به‌عنوان نفر دوم جایزه ۱۰۰۰ دلاری و پویان رحیمی از ایران به‌عنوان نفر سوم جایزه ۵۰۰ دلاری را از آن خود کرد. شگفتی‌ این بخش مسابقات را هم پویان رحیمی رقم زد که با شکست بوراس‌لجند ستاره مشهور سوئدی شگفتی‌ساز ششمین جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی شد. رحیمی موفق شد ایوان لاپانیه‌ ملقب به بوراس‌لجند (Ivan “BorasLegend” Lapanje) بازیکن مشهور ۲۸ ساله سوئدی رشته فیفا و بازیکن شماره یک این کشور را در رقابتی نفس‌گیر ۳ بر ۲ شکست دهد. لاپانیه‌ از مطرح‌ترین و پردرآمدترین چهره‌های فیفای جهان و صاحب عناوین متعدد از جمله قهرمانی مسابقات VGCS لاس وگاس در سال ۲۰۱۳ و مقام سوم مسابقات ESWC پاریس در سال ۲۰۱۴ است که پویان رحیمی با شکست او برگ درخشانی در کارنامه حرفه‌ای خود به یادگار گذاشت.

آیین اختتامیه و اهدای جوایز برندگان ششمین جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران که با اجرای محمدجواد سلوکی و با حضور مصطفی احمدی مدیر آپارات گیم، سیدصادق پژمان مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای،  هاشم میرزاخانی مدیر موسسه تصویر شهر و معاونان و مدیران بنیاد برگزار شد، فقط به بازی فیفا و فیفا بازها اختصاص نداشت. چرا که منتخبان سه بازی موبایلی دیگر حاضر در این رویداد یعنی کلش رویال، بزن بهادر و فوتبالیستارز هم معرفی شدند و جوایز خود را دریافت کردند.
برای بازی فوتبالیستارز علی کرمی به‌عنوان نفر اول لوح تقدیر، مدال، جام قهرمانی و جایزه  ۱۵ میلیون تومانی را دریافت کرد. شایان وحید قهرمان‌نیا جایزه ۱۰ میلیون تومانی نفر دوم و مهدی سراج نیز جایزه ۵ میلیون تومانی نفر سوم را دریافت کرد.

برای بازی بزن بهادر نیز یونس ناصحی نفر اول شد و لوح تقدیر، مدال، جام قهرمانی و جایزه ۲۰ میلیون تومانی خود را دریافت کرد. علی زرکش دوم شد و جایزه ۱۰ میلیون تومانی به او تعلق گرفت و محمد عزیزی نیز به‌عنوان نفر سوم بازی بزن بهادر جایزه ۵ میلیون تومانی را از آن خود کرد.

برای بازی کلش رویال هم علیرضا دریس جایزه ۲۰ میلیون تومانی نفر اول را به همراه لوح تقدیر، مدال و جام قهرمانی گرفت و آرش بهرام آبادیان جایزه۱۰ میلیون تومانی نفر دوم و محمدرضا زقر جایزه ۵ میلیون تومانی نفر سوم را کسب کردند.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.