پشتیبانی از فریم‌ریت ۱۲۰ در آپدیت جدید اورواچ برای ایکس باکس سری ایکس

شرکت بلیزارد آپدیتی جدید برای بازی اورواچ روی کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و اس منتشر کرده که اجازه می‌دهد این عنوان را با فریم‌ریت ۱۲۰ تجربه کنید.

در پچ تازه‌ای که دیروز برای بازی مشهور Overwatch منتشر شد، حالا دارندگان کنسول‌های Xbox Series X|S قادر هستند تا آن را به صورت ۱۲۰ فریم بر ثانیه تجربه کنند.

این پچ سه حالت گرافیکی مختلف را برای کاربران این کنسول‌ها در دسترس قرار می‌دهد که در بخش Preferred Menu در تنظیمات بازی قابل مشاهده است. امکان تجربه‌ی اورواچ به صورت ۱۲۰ فریم بر ثانیه از طریق حالت Framerate محقق می‌شود. به طور کلی سه حالت گرافیکی شامل موارد زیر است:

  • حالت Framerate: فریم‌ریت ۱۲۰ با وضوح 1440p برای ایکس باکس سری ایکس و 1080p برای ایکس باکس سری اس
  • حالت Balanced: فریم‌ریت ۶۰ با وضوح 1440p برای ایکس باکس سری ایکس و 1080p برای ایکس باکس سری اس
  • حالت Resolution: فریم‌ریت ۶۰ با وضوح 4K برای ایکس باکس سری ایکس و 1440p برای ایکس باکس سری اس

 

همان طور که می‌بینید، بازی اورواچ در ازای فریم‌ریت بالاتر در وضوح تصویر پایین‌تری اجرا می‌شود. حالت Resolution برای کسانی است که می‌خواهند بهترین تجربه‌ی بصری ممکن را داشته باشند و در نهایت حالت Balanced خروجی نهایی بین دو حالت قبل را ارائه می‌دهد.

نکته‌ی قابل توجه این که این آپدیت تنها برای نسخه‌ی ایکس باکس بازی منتشر شده و در حال حاضر کاربران کنسول PS5 از چنین قابلیتی برخوردار نیستند. شرکت Blizzard Entertainment هم اعلام نکرده که چه زمانی این آپدیت را برای کنسول شرکت سونی منتشر خواهد کرد یا اصلا خبری از آن خواهد بود یا خیر.

از زمان انتشار کنسول‌های نسل نهم دو شرکت سونی و مایکروسافت، بازی‌های متعددی را دیدیم که به صورت برابر روی آن‌ها پشتیبانی نمی‌شود. برای مثال بازی Call of Duty: Warzone مشابه اورواچ تنها روی Xbox Series X|S از فریم‌ریت ۱۲۰ پشتیبانی می‌کند. استودیوی Psyonix سازنده‌ی بازی بسیار محبوب Rocket League هم قبلا گفته بود که فعال کردن چنین چیزی برای این اثر روی PS5 زحمت بیشتری نسبت به محصول رقیب دارد.

مطالب پیشنهادی برای شما

نظرات بسته شده است.