پروژه استار وارز یوبی‌سافت معرفی شد

به تازگی اعلام شده که پروژه استار وارز یوبی‌سافت قرار است به انحصار ساخت بازی‌های بزرگ این مجموعه توسط  الکترونیک آرتس پایان دهد.

دیگر عادت کرده بودیم که بازی‌های استار وارز را EA روانه بازار کند. با این حال، اوضاع در حال تغییر است. با اعلام خبر ساخت یک بازی استار وارز توسط یوبی‌سافت، به نظر اوضاع میان دیزنی و EA تغییر کرده است. همکاری میان دیزنی و EA برای ساخت بازی‌های استار وارز از سال ۲۰۱۳ شروع شده بود. طبق شنیده‌ها، قرارداد میان این دو شرکت ۱۰ ساله بوده است. در واقع، در بازه ۱۰ ساله میان ۲۰۱۳ تا ۲۰۲۳ تنها EA حق ساخت و نشر بازی‌های استار وارز را داشته است. با نزدیک‌تر شدن به سال ۲۰۲۳، حالا معلوم شده که دیزنی این قرارداد را تمدید نخواهد کرد. اعلام خبر ساخت استار وارز توسط یوبی‌سافت، واکنشی به همین موضوع بود. باید منتظر ماند و دید که در آینده هم شرکتی دست به همکاری با دیزنی برای ساخت استار وارز خواهد زد یا نه.

در مورد استار وارز یوبی‌سافت جزئیات زیادی در دست نیست. تنها شایعاتی که منتشر شده نشان از تمرکز بازی روی یک شکارچی دارد. شاید با یک بازی در مورد مندلورین طرف باشیم. همچنین، بعید است که این پروژه تا قبل از سال ۲۰۲۳ روانه بازار شود. بنابراین، باید منتظر انتشار جزئیات کامل‌تر ماند و فعلا به همین حدس و گمان‌ها بسنده کرد.

از سوی دیگر، واکنش EA به این موضوع جالب بوده است. این شرکت آمریکایی اعلام کرده که هنوز دوست دارد تا با دیزنی برای ساخت بازی‌های استار وارز همکاری کند. با این اوصاف، شاید بتوان گفت که هنوز هم شاهد بازی‌های استار وارز از سوی EA خواهیم بود. آخرین عنوان مربوط به استار وارز که EA منتشر کرده بود Star Wars: Squadrons است. این بازی که با محوریت نبردهای هوایی ساخته شده توانست بازخوردهای نسبتا مناسبی دریافت کند.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.