پروژه‌ی لغوشده‌ی هیدئو کوجیما قرار بود در انحصار Google Stadia باشد

گزارش‌های تازه منتشر شده از فعالیت‌های شرکت گوگل حول پلتفرم خود یعنی Stadia حاکی از آن است که بازی‌سازان مشهوری از جمله هیدئو کوجیما در حال ساخت اثر انحصاری برای آن بودند.

 

احتمالا در جریان هستید که شرکت گوگل حدود یک ماه پیش، استودیوهای بازی‌سازی استیدیا را به طور کامل تعطیل کرد. این اتفاق ناگهانی که حتی کارمندان این استودیوها را شوکه کرد، باعث بیکاری حدود ۱۵۰ نفر و لغو تمام پروژه‌های آن‌ها شد.

این تعطیلی در حالی رخ داد که چند روز پیش از آن، مدیر بخش استادیا «فیل هریسون» در نامه‌ای به کارمندان، نسبت به آینده‌ی این تیم ابراز امیدواری کرده بود.

حال گزارش مفصلی که سایت بلومبرگ منتشر کرده، نشان می‌دهد که گوگل و بخش Stadia درگیر مشکلات متعدد به واسطه‌ی سوء مدیریت و تصمیم‌های غلط شده است. طبق این گزارش، پلتفرم Google Stadia از زمان انتشار در اواخر سال ۲۰۱۹ میلادی تا به حال، موفق نشده تا به آمار و ارقامی که گوگل انتظار داشته برسد و میزان فروش و همچنین تعداد کاربران فعال ماهانه حداقل چند صد هزار با انتظارات فاصله دارد.

بلومبرگ ادعا کرده که اعضای بخش استیدیا از همان ابتدا نگران چنین روندی بودند و به مدیریت گفتند که نباید انتظار چنین عملکردی را داشت، اما فیل هریسون و دیگر مدیران ارشد آن را نپذیرفتند. ظاهرا مدیران انتظار داشتند تا استادیا در زمان لانچ، عملکردی در حد کنسول‌های خانگی داشته باشد که انتظار اشتباهی بوده است.

یکی دیگر از اشتباه‌های بزرگ این تیم، خرج‌های هنگفت تنها برای پورت بازی‌های مختلف روی استادیا است. طبق اطلاعات، گوگل ده‌‌ها میلیون دلار برای پورت بازی‌های بزرگی چون Red Dead Redemption 2 خرج کرده که به وضوح یک ولخرجی و زیاده‌روی بی‌ثمر است.

ماجرا به همین جا ختم نمی‌شود، بلکه استودیوها و بازی‌سازهای مشهوری در حال ساخت عناوین انحصاری برای استادیا بودند که گوگل تمام آن‌ها را در نهایت لغو کرد. خالق سری MGS و بازی Death Stranding یعنی «هیدئو کوجیما» هم یکی از این افراد بوده است. هیدئو کوجیما و استودیوی Kojima Productions در حال تولید یک بازی ترسناک با ساختار اپیزودیک به طور انحصاری برای استیدیا بودند، اما این پروژه در سال ۲۰۲۰ متوقف و کنار گذاشته شد. به نظر می‌رسد این اثر لغو شده همانی باشد که خود کوجیما در می ۲۰۲۰ به آن اشاره کرده بود.

از دیگر پروژه‌های لغو شده می‌توان به قسمت دوم از بازی Journey to the Savage Planet، یک بازی جدید از سوی «یو سوزوکی» خالق سری «شنمو» یک اثر اکشن چندنفره به رهبری Francois Pelland تهیه‌کننده‌ی سابق دو سری Splinter Cell و Assassin’s Creed اشاره کرد.

مطالب پیشنهادی برای شما

نظرات بسته شده است.