مایکروسافت به دنبال حل مشکلات کنترلر ایکس باکس سری ایکس است

شرکت مایکروسافت اعلام کرد که در حال حاضر به دنبال حل مشکلاتی است که کاربران کنترلر کنسول ایکس باکس سری ایکس و اس با آن مواجه شده‌اند.

 

از زمان انتشار کنسول‌های نسل نهم شرکت مایکروسافت تا به حال، کاربران متعددی از وجود مشکل در نسل جدید کنترلر بی‌سیم ایکس باکس که برای سری ایکس و اس منتشر شده خبر داده‌اند.

کاربران مختلف گزارش داده‌اند که کنترلرها به فشار دکمه‌ها واکنشی نشان نمی‌دهند و انگار که کنترلر کار نمی‌کند. این مشکل هم هنگام کار با کنسول و هم رایانه‌های شخصی گزارش شده است.

شرکت مایکروسافت هم پس از دریافت چنین بازخوردهایی اعلام کرده که از این مشکلات آگاه و در تلاش است تا آن را در سریع‌ترین زمان ممکن رفع کند. این شرکت در بیانیه‌ای به سایت The Loadout گفته:

در مایکروسافت، ما تمام محصولات‌مان را تحت آزمایش‌های سخت‌گیرانه‌ی کیفیت کنترل قرار می‌دهیم و متعهد هستیم تا یک تجربه‌ی گیمینگ بی‌نظیر را برای مشتریان به ارمغان بیاوریم.

ما آگاه هستیم که برخی بازیکنان تجربه‌ی عدم پاسخگویی کنترلر‌های بی‌سیم ایکس‌باکس جدیدشان را دارند و تیم‌های ما به طور فعال در حال کار روی یک راه حل هستند. برای بهترین تجربه، ما مشتریان را تشویق می‌کنیم تا برای کمک صفحه‌ی پشتیبانی ایکس‌باکس را ملاقات کنند.

کنسول شرکت مایکروسافت تنها محصول گیمینگی نیست که کنترلر آن با مشکل روبروست. کاربران نسل پنجم کنسول‌های پلی‌استیشن هم از مشکل دریفت آنالوگ‌های کنترلر جدید دوال‌سنس خبر داده‌اند که ظاهرا عمر زیادی ندارد و حتی امکان شکایت نهادهای مختلف از شرکت سونی به این خاطر وجود دارد. از سوی دیگر آنالوگ‌های کنترلر کنسول نینتندو سوییچ با نام Joy-Con چند سالی است که با ایراد دریفت دست و پنجه نرم می‌کند.

مطالب پیشنهادی برای شما

نظرات بسته شده است.