مایکروسافت به‌زودی اخباری تازه از پیوستن بتزدا منتشر خواهد کرد

به نظر می‌رسد که شرکت مایکروسافت اواخر این هفته اخبار تازه‌ای از پیوستن شرکت بتزدا به خانواده‌ی ایکس باکس منتشر خواهد کرد.

 

احتمالا در جریان هستید که چند روز پیش، اتحادیه‌ی اروپا به خریده شدن شرکت بتزدا توسط مایکروسافت چراغ سبز نشان داد و امروز هم هر دو طرف به طور رسمی، نهایی شدن این معامله را اعلام کردند.

با گذر از این مرحله، حالا شرکت Bethesda جزوی از خانواده‌ی ایکس باکس حساب می‌شود و در نتیجه، به‌مرور شاهد اعمال تغییراتی خواهیم بود که مایکروسافت پیش از این مدنظر داشت. برای مثال برخی از عناوین بتزدا در انحصار کنسول‌های ایکس باکس و رایانه‌های شخصی قرار خواهد گرفت.

حال طبق گزارش سایت VentureBeat که خود از منابع مختلفی نقل کرده، شرکت مایکروسافت پنجشنبه یا جمعه‌ی این هفته در قالب یک ویدیو، اخبار جدیدی در رابطه با پیوستن ناشر فرنچایزهای The Elder Scrolls و Fallout به خانواده‌ی ایکس باکس اعلام خواهد کرد.

در گزارش ذکر شده که خبر تازه‌ای از پروژه‌های در حال ساخت بتزدا اعلام نخواهد شد و در نتیجه نباید انتظار بالایی داشته باشید. تمرکز اصلی این ویدیوی روی عناوین تازه‌ای از این شرکت است که به سرویس Xbox Game Pass اضافه خواهد شد. عناوینی که به‌صورت دائمی در آن باقی خواهد ماند.

اما مایکروسافت و بتزدا برای آینده برنامه‌هایی تدارک دیده‌اند و در بازه‌ی زمانی اواخر خرداد و اوایل تیر ماه که معمولا شاهد برگزاری نمایشگاه E3 هستیم، دو شرکت رویدادهایی آماده خواهند کرد تا به نمایش عناوین آینده همچون Starfield بپردازند.

این تنها اخبار هیجان‌انگیز مرتبط با خانواده‌ی Xbox طی سال آینده نیست، بلکه احتمالا شرکت مایکروسافت عناوینی را برای انتشار در سال ۲۰۲۱ میلادی دارد که هنوز رونمایی نشده‌اند. جرقه‌ی این بحث توسط سرپرست بخش مدیریت برنامه‌های ایکس باکس، آقای Jason Ronald در پادکست The Iron Lords زده شد.

مجری این پادکست از رونالد درباره‌ی عناوینی پرسید که او منتظر انتشار آن‌ها در سال ۲۰۲۱ است و رونالد چنین جوابی داد:

تمام بازی‌هایی که امسال منتشر می‌شوند هنوز تایید نشده‌اند.

همین جمله‌ی کوتاه باعث شده تا بسیاری این احتمال را دهند که مایکروسافت عناوین رونمایی نشده‌ای دارد که تا پایان سال جاری میلادی در دسترس قرار خواهند گرفت. اما این مسئله در حال حاضر تنها یک شایعه است و باید منتظر واکنش‌های رسمی خود مایکروسافت باشیم.

مطالب پیشنهادی برای شما

نظرات بسته شده است.